Ha bróker, vagy tőzsdeügynök ( alkusz) szeretnék lenni, akkor melyek azok a tantárgyak amiket jobban kell tanulnom ehhez a szakmához? Milyen felső oktatási intézménybe kell tovább tanulnom ehhez? (Középiskolás vagyok)
Azért cseppet sem igaz, hogy nem kell hozzá elméleti tudás. De. Brókerkedni csak a szerencsével igen veszélyes.
Nem árt hozzá megfelelő és naprakész közgazdasági és pénzügyi ismeret, matematikai tudás. Persze a szerencse és a józan ítélőképesség is elengedhetetlen.
ha csak nem xanaxon akarsz majd elni keress magadnak vlm mast, nem iskola hanem sok penz kell hozza vagy vlk akinek sok van es azt rad bizza
de erre konnyen ramehet az egeszseged
ajanlom az oanda.com oldalt a demo modot
ha egy 5 evig probalgatod sok mindenre ra fogsz jonni magadtol is.
vigyazat a virtualis penzt hiaba fogod jol kezelni az meg nagyon tavol all a valos uzletelestol
az amikor a lakasod ertekevel spekulalsz akkor maris maskepp ertekelsz dolgokat
Én nem feltételezném, hogy mindenkinek xanaxra van szüksége a tőzsdéhez. A vállalkozás is kockázatos üzem, mégis sokan csinálják. Szerintem egy vállalkozó sokkal nagyobbat kockáztat, mint valaki, aki meglévő cégekbe fekteti a pénzét.
Miért? Mert a tőzsdén ha rossz részvényre teszel, akkor azt eladhatod - igaz alacsonyabb áron - de a benne foglalt pénzedet részben kiveheted. Egy szerencsejátéknál a beleölt pénzt bukod - tehát a tőzsde nem szerencsjáték!
Az igaz, hogy jól kell tűrni hozzá a kockázatot. Tanulni is kell, de az igazi eredmények nem a tanulás mennyiségén fognak múlni. Itt hatványozottan igaz az, hogy gyakorlással szerezhető meg a tudás. Csinálni kell és úgy belejönni.
Kérdező: ha kitanulod a szakmát (bróker), akkor rövid távon rá fogsz jönni, hogy nem éri meg egy nagy cégnek brókerkedni, ha te magad is csinálhatod az ügyleteket és kereshetsz rajtuk. Csak hab a tortán, hogy a brókerkedés közben jó kapcsolatokra tehetsz szert, amikkel utána bennfentesen kereskedhetsz (megjegyzem van a bennfentes kereskedésnek legális és illegális formája - erről olvass többet!).
A szó szoros értelmében brókerkedni kell végzettség, ahhoz átképzés kell mindenképpen, meg kereskedelmi engedély, hogy jogosult legyél tranzakciókat végrehajtani más pénzével. Ha a magad brókere akarsz lenni, tehát te magad akarsz befektetni saját pénzből, akkor akármilyen végzettséged lehet, csak rajtad áll, hogy mit tanulsz meg mellette a tőzsdéről.
Ilyenkor brókerszámlát kell nyitni egy banknál - ennek is jó utánanézni részletesen, mert ahány intézmény, annyi féle megkötés (kezdőtőke mennyisége, bróker jutaléka, tranzakciós költségek, stb.). Ha megvan a brókerszámla, akkor már hozzá is férsz ahhoz a tőzsdéhez, amit az adott bank ajánl, ezt is náluk kell megkérdezni, hogy melyik tőzsdéken kereskedhetsz náluk. A tőzsdei termékeket bárki megveheti, ha van brókerszámlája és van pénze - még marinéni, a takarító is vehet Apple részvényt az amerikai tőzsdén, ha ő úgy gondolja. A tranzakciókat ilyenkor nem te hajtod végre, csak megbízást adsz a banknak, hogy hajtsa végre neked. A bank kijelöl egy brókert, aki megcsinálja - neten keresztül zajlik az egész, nem is ismered a brókert, neki ez a dolga, hogy végrehajt.
Virtuális pénz - gyakorlásnak azért jó, mert átlátod rajta, hogy hogyan működik a rendszer meg azt is, hogy milyen dolog a grafikont elemezni, illetve hogy hogy megy egy nap az adott piacon. De a lelki tényezőt nem fogja megadni - nevezetesen azt, hogy milyen félelmeid jelennek meg, ha valódi pénzt fektetsz be! Ez pedig nagyobb jelentőséggel bír, mint az, hogy mennyire tudsz elemezni! Akik félnek, azok nem racionálisak, hajlamosak hamar beugrani egy változásnak és ez a veszteség leggyakoribb oka...
Akkor igazából, az is jó ha saját magam "brókere" vagyok "mellékállásban"?
Te jártas vagy ebben a témában, esetleg kérdezhetek egy-két dolgot privát üzenetben tőled ezekkel kapcsolatban(pl.: egy-két kifejezés mit jelent, mikor kell pl. megvenni
a részvényeket, mikor érdemes kiszállni, stb)?
Hát igen, valódi pénzel "kicsit" más lehet a helyzet, de talán, ha majd már jól átlátom a rendszert, ismerem a technikákat, akkor talán kicsit könnyebb lesz a kereskedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!