Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahol mindenkit elküldenek...

Ahol mindenkit elküldenek próbaidő után/alatt: az ilyen munkahelyek hogy tudnak megmaradni?

Figyelt kérdés

attól félek, ilyen áldozata lettem nemrég: hiába lettek meg a dolgok időre, hiába húztam rá félórákat, kitettek azzal, hogy az úgy nem működik hogy a "nagyfőnök" újranézi, újracsinálja.

De sajnos kérdezni nemannyira lehetett, mert arra is harap. Valami nem ment, akkor google, helpek, stb. majd 2 óra után meg mertem kérdezni, eredmény: nekik kellett valamit a rendszeren állitani. 2 óra a semmibe ment, és persze ezt nem adják hozzá a határidőhöz...

amúgy összesen négyen voltunk, nagyfőnök-kisfőnök-én-HR kisasszony. Elmondta, hogy igazából folyamatosan ez megy, hogy valaki vagy nem felel meg, vagy kap jobb ajánlatot.

Akkor most ennek mi értelme van? Meg sem próbálni megjavitani a dolgozót, inkább csak válogatni?


2012. júl. 12. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb - és inkorrekt- cégeknél ez bizony előfordulhat.


Nekik az a "buli" ebben, hogy próbaidő alatt minden további nélkül, azonnali hatállyal kirúghatnak.

Mondjuk elég vicces hogy ekkora méretű "cégnek" ilyen apparátusa van, ahol effektív te vagy az egyetlen "melós":)


Az ilyen cégeknek mindegy a munkaerő minősége, így mindegy mit csinálsz ( akár einstein is lehetsz), tuti hogy kirúgnak.

Az egyik indok a költséghatékonyság - lenne- , de ekkor nem értem, mi szükség kis-nagyfőnökre, + még egy HR-esre:)

Nekem gyanús, hogy "mosómasa mosodája":)

2012. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

persze, ez egyszerűbb. én is dolgoztam egy olyan, viszonylag nagy cégnél, ahol próbaidő alatt dobálják ki az embereket.

olcsóbb, egyszerűbb.


sajnos manapság, amikor 1 helyért 10 ember áll sorban, bármit megtehetnek a munkavállalóval.

2012. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én a szemétláda Cba-ban dolgoztam. ki hinné hogy borítékosan fizetnek egy ilyen nagy cégnél. remélem egyszer valaki jól feljelenti őket. mocskos banda.

ott ha valaki 1 hónapot maradt az már sok volt, mert a kivénhedt vén ribik kinézték onnan az összes értelmes fiatalt és kirúgdostak mindenkit aki nem volt ronda és buta. és folyamatosan keresnek oda mindig embert hogy legyen kit kirúgni.

mi értelme? semmi. ne keress értelmet ott ahol nincs. szemét világban élünk, ennyi.

2012. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!