Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt milyen ürüggyel...

Próbaidő alatt milyen ürüggyel menjek állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Elvállaltam egy állást, de csak azért, mert nem volt jobb, de közben folyamatosan keresek. (Eddig még sajnos nem sok sikerrel.) De van bent több önéletrajzom is cégeknél, a fejvadászok biztatnak. Csak azt nem tudom, ha behívnak ilyen 3 körös interjúkra, mivel mentsem ki magam? Próbaidő alatt nem illik hiányozni. Nem akarnám, hogy innen is kitegyenek emiatt. Egyébként csak félállás, heti 3 napot. És ha az interjúztatónak azt mondom, hogy szerda nem jó, csak a csütörtök? Azt sem nagyon szeretik, ugye?
2012. jún. 27. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Reggeli gyomorrontás? Vagy orvosi vizsgálat, esetleg olyan orvosi vizsgálat, amire már volt korábban időpontod, csak elfelejtettél szólni. Szerintem amúgy az interjút át lehet kérni másik napra, ha olyan a másik fél hozzáállása, pl. nekem volt már, hogy behívtak másnapra, de mondtam, hogy az nagyon közeli időpont, lehet-e másik alkalommal, minidg pozitívan regáltak rá.
2012. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs értelme. Próbáld meg elkerülni, hogy hiányoznod kelljen a munkahelyről, ráadásul ez nem iskola, hogy csak bemondásra legyél beteg, itt már orvosi igazolást kell majd vinned azonnal. És igen, a HR-sek is tudják, hogy az embernek lehetnek elfoglaltságai, amiket nem tud eltenni (nyugodtan megmondhatod a HR-snek, hogy jelenleg már dolgozol, emiatt nem tudsz bármikor elszabadulni, de az ő cégük jobban érdekel, ezért szeretnél részt venni az interjún – senki sem szereti a hazudozást, és mások is voltak ilyen helyzetben), ezért megértőek. De ezt normális keretek között kell elintézni, szóval ha már a 8. alkalmat is elutasítod, vagy ha a sorozatod fontosabb az interjúnál… hát ilyen gazdasági helyzetben én nem játszanám ezt el :P
2012. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sorozat, nem értem. Nincs is tévém.

Szóval akkor azt mondjátok, hogy mondjam meg, ha be akarnak hívni, hogy nekem csak a hétfő, meg a szerda lenne jó?

2012. jún. 27. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
te nagyon buta egy ember vagy, inkább örülj valahova felvettek és nem dobtak oda kutyáknak, mert én azt tettem volna veled
2012. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem hiszem, hogy buta lennék. De jelenleg heti 18 órában dolgozom félállásban 50 e Ft-ért diplomával. Nyilván ők sem gondolták komolyan, hogy ezt sokáig fogom csinálni.

Te biztosan innen mennél nyugdíjba, de én olyan buta vagyok, hogy nekem ez nem felel meg hosszú távon.

Olyanról még soha nem hallottál, hogy valaki munkahelyet akar váltani, mert nem felel meg a jelenlegi? Ennek ezer oka lehet.

Tudod mit, inkább nem is magyarázkodok neked, nézelődj még, hátha van itt néhány olyan kérdés, amibe még bele tudsz kötni.

2012. jún. 27. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

semmivel...


ne menj el 3 körös interjúkra mert csak beleszédülsz a sok kőrözgetésbe..


ahol valós munka van ott nem szédítenek, meg túráztatnak, hanem azt mondják, hogy gyere holnap reggel!

2012. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, ez nem igaz, multiknál, komoly helyre 3 körös interjú van.
2012. jún. 30. 01:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!