Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire veszélyes az adóellen...

Mennyire veszélyes az adóellenőri munka?

Figyelt kérdés
Egy adóellenőri állást szeretnék megpályázni, de azt hallottam róla, hogy eléggé kockázatos, sokszor bajba kerülnek az adóellenőrök, ez az állítás mennyire fedi a valóságot?

2012. júl. 10. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
hát eléggé. Milyen végzettséged van? mindenestre én nem ajánlom, ráadásul a fizetés is borzalmas, főleg ahhoz képest hogy veszélyes is
2012. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
közgaszdász+közigazgatási államvizsga
2012. júl. 10. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

értem én pénzügy számvitelen voltam. És Bp-en van ilyen állás?

Bár gondolom te is kapod az infokat hogy milyen ez a munka, és akkor a bértáblát is ismered. Sztem nagyon nem éri meg, valószínű kis idő múlva találhatsz egy másik álláslehetőséget, de ez túl veszélyes. Vannak érdekes történetek. Én biztos nem vállalnám és nem jelentkeznék

2012. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy piackutató cégnél dolgoztam.A lényeg az volt,hogy statisztikákat kellett készíteni az árukészletekről,árakról,vendéglátóipari egységek kínálatáról (milyen nagy világmárkák kaphatók,stb) a végén pedig egy blokkot és adószámot kérni (ami egyébként rajta van a blokkon,tehát bárki aki bemegy egy fagyira hozzájuthat ehhez az információhoz). Ezt csak azért regéltem el,mert rengetegszer hitték azt,hogy adóellenőr vagyok amiért bementem és kérdezősködtem,az adószámra rákérdezve sokan meg is fenyegettek ,hogy megveretnek.. ebből kiindulva elég veszélyes lehet,főleg ha fiatal nő vagy én biztos hagynám a francba.
2012. júl. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem veszélyes, bár ha operatív ellenőrnek akarsz menni, lehetnek kellemetlen pillanataid (ők ellenőrzik a számlaadást).


De ezen kívül lehetsz adóellenőr magánszemélyek vagy társas vállalkozások osztályán, ekkor iratokból dolgozol majd, azon meg sok veszély nincsen.


10 év alatt egyszer sem kerültem semmilyen gonddal szembe (leszámítva a hülye embereket, de ahhoz meg nem kell adóellenőrnek lenni, hogy ilyennel találkozz), veszélyben sem voltam soha. (társas ellenőr vagyok).


A bérre meg van bértábla, külön törvény rendezi, mennyit kaphatsz (kormánytisztviselők jogállásáról szóló).


Nyugodtan megpályázhatod, a te végzettségeddel még az is lehet, hogy beválik neked.

2012. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

utolsó válaszoló: és adóellenőrként a béren kívül milyen bónuszokra, juttatásokra lehet számítani?

2012. júl. 11. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Negyedéves jutalom szokott lenni, ha épp úgy látja jónak a minisztérium. Van a mikor jó a jutalom, átlagban 1 havi juttatás szokott lenni, de azért az se rossz. PLusz cafeteria, nagyjából 150 ezer egy évben, az se sok.
2012. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!