Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a minimum összeg,...

Mennyi az a minimum összeg, amiből már nekiindulhatnék az önálló életnek?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy tudjam fizetni a számlákat, albérletet, legyen pénzem kajára, és azért 2-3 havonta egy-egy ruhadarabot is vehessek magamnak?

2012. júl. 5. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban? Albérlet vagy saját, tehermentes ház?


Egyébként szerintem ha legalább 120.000 Ft-ot keresel, abból már elkezdhető az önálló élet.

2012. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát még nagyon gondolkodom csak, de mondjuk Budapest budai oldalán. Természetesen albérletben:)
2012. júl. 5. 17:30
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

az albérlet korántsem "önálló" élet...


Az egy átmeneti állapot, és elég veszélyes is, mert mi van ha baleset ér, és nem tudsz dolgozni, és senkire sem számíthatsz mert pl tökegyedül vagy...


Érted már?


Önálló életkezdéshez azt mondom neked, hogy 10 millió forint!



Ebből 5-6 millióért már kapsz egy saját kislakást pesten, a maradékból képezhetsz vésztartalékot illetve ha ügyes vagy forgathatod okosságokban egy részét, és akkor nem kell kinyalnod a seggét valakinek napi 12-14 órában minden nap havi 80-100 ezerért..

2012. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség az albérlet is ugyanolyan önálló élet mint bármi más persze jó ha tudsz hova menni ha beüt a szar de ezt ugyanúgy megszívod akkor is ha hitelből építkezel sőt .

Nem egy embert ismerek aki albérletbe élte le az életét , van jó és rossz oldala is .

Amúgy én is 120 ezer ftot mondanék esetleg 100-at ha nem egyedül laksz és adsz kicsit az igényeidből. (minek az a ruha most is van, + Buda elég drága )

2012. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Az albérlet miért ideiglenes? Tipikus magyar felfogás! Nyugat-Európában az emberek nagyobb része béreli a lakást és nem veszi meg azt, mert ezáltal mobilabbá válik! A magyarok nagy részének az őrült módon saját lakás mániája okozza a vesztét! Ha normális feltételekkel, szerződéssel mész albérletbe, akkor semmilyen hátrány nem ér! Sőt, ha elveszted a munkád, akkor mehetsz olcsóbb albérletbe, de a saját lakásnál, amelynek hitelét fizeted, attól nem lesz olcsóbb, csak mert nincs munkád! Mellesleg 5-6 milliós lakások azok olyanok amilyenek, azokra legalább a dupláját rá kell költeni, mire lakható lesz.
2012. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele, hogy az albérlet egy átmeneti állapot. Természetesen nem akarom leélni úgy az életem hogy valaki más zsebébe fizessem azt a pénzt, amit eltartalékolhatnék.

Az önálló életet arra értettem, hogy nem kell a szüleimmel laknom, és eltartom magam.


De értem hogy mire gondolsz:)

2012. júl. 5. 17:47
 7/15 anonim ***** válasza:

ha beosztod a pénzed, havi 30 e-nek elég kellene lennie kajára, én sokszor 3-unknak hozom ki ebből a pénzből a kosztot. No kóla, hamburger és étterem.


A többi attól függ, milyen albit találsz, Budán tényleg drága, 1 szoba 30-40 ezer ft/hó, de gondolom rezsivel vagy nem tudom, én nem pesti vagyok.


Havi 120 ezres kereset szűken, beosztva, de elég kell legyen.

Más gyereke(ke)t nevel, iskoláztat ennyiből vagy még kevesebből.

Nekünk (3-unknak) pl. nem marad a számlák tisztázása után 100 ezer se, sőt, csak fele...éppen...

2012. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem akarom két kézzel szórni a pénzt, és a mostani életemben is 2-3havonta, ha meglátogatok egy étkezdét...

csak nem szeretnék nyomorogva élni, úgy hogy azért vagyok sötétben, hogy ne haljak éhen.. azzal semmi gondom sincs ha nem 27fok van, hanem csak 20.. :)

2012. júl. 5. 18:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt belevágsz, érdemes nézelődni a neten albérlet ügyben. Először én is nézegettem még a budai oldalon albérletet, de rá kellett jönnöm, hogy az idő pénz. S nem éri meg nekem, hogy naponta több, mint egy órát bkv-zak, még ha a bérletet, mint juttatást meg is kapom. Illetve elhatároztam, hogy max. 50ezer Ft-ot vagyok hajlandó adni egy albérletért rezsivel együtt (mondjuk én társbérletet kerestem), de inkább kevesebbet.


ELőször az iwiw-en nézelődtem, meg ismerős útján, de nem jött be. Aztán az alberlet.hu portálon.


Kb. 120 ezerből ki lehet jönni, úgy, hogy azért még félre is tudsz tenni, ha akarsz. Nem mondom, hogy dőzsölni lehet belőle, de amire akarsz, arra telik.


Sok mindenen lehet spórolni, de vannak dolgok, amelyeken nem érdemes.


S arra készülj fel, hogy a pestiek más típusú emberek, mint mondjuk a nyírségben vagy zalában vagy az ország más tájegységén. Majd meglátod.

Sok sikert az önálló életkezdéshez!

2012. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

# 4/9 Időpont ma 17:45


Ki beszélt hitelről?



eddig terjed a fantáziád?


Önálló élet!


Önálló! Tudod mit jelent ez a szó?


NEM FÜGGSZ SEMMITŐL!


ezt jelenti!



Kérdező4


saját kislakásban gondolkodj, másban nem érdemes akármit is dumál itt neked a többi, néhány év és nem fogod tudni tartani a lépést az utánnad jövő generációkkal akik sokkal keresettebbek lesznek a munkaerőpiacon mint te!


Eljön az az idő amikor rájössz majd, hogy nem önmagadból kell megélni, (mert nem is bírsz majd) hanem másokat dolgoztatni!



Akármiylen kis garzon legyen is, az a tiéd, ha készpénzre vetted!

2012. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!