Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnám elérni a megjelené...

Hogy tudnám elérni a megjelenésemmel, hogy ne tegezzenek le rögtön?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egy ipari szektorban tevékenykedő cégnél dolgozom, mint minőségbiztosítási mérnök. Nem öltözöm úgy, mint egy iskolás (szóval, blúz, magassarkú, szemüveg meg minden :)), mégis sok ügyfél (is) rögtön letegez mikor meglát. Aztán persze van meglepődés, amikor kávéfőzés helyett tárgyalok velük, de elég zavaró, hogy rögtön "nem nézik ki belőlem". Ez persze később változik, de tehetnék valamit?

2012. júl. 2. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Persze, most öregebbnek akarsz látszani, aztán még pár év és azért fogsz sírni, hogy miért nem látszol fiatalabbnak...


Az, hogy a tiszteletet megadják-e az embernek, teljességgel független a tegezéstől/magázástól. Ha rajtam múlna, kiírtanám a magázódást a nyelvből, mert semmi értelme nincs.


Nálunk a cégnél az összes kollégával tegeződünk, még az 57 éves nagyfőnökkel is. Szerintem ez így egyszerűbb. Csak fölösleges flusztrációt szül az, hogy "most tegezzem vagy mazázzam..."

2012. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze bent mi is mindenkivel, csak amikor meg jön a vevő pl. pénteken is a gyártáskihelyezésről tárgyalni, pont belébotlottam az ajtóban még mielőtt tudtam volna, hogy ő a "man". Én mindenkinek megadom a tiszteletet a "Jónapotkívánokkal", de csomószor "szia" a válasz. Aztán ő is lesett, mikor a tárgyalóban leültem vele szembe.

Erre gondolok, érted?

2012. júl. 2. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:
a korodhoz képest jó egzisztenciával rendelkezel. a kinézeted a korodat tükrözi, szerintem nem az a megoldás, h mesterségesen öregíted magad. a beosztásodnak megfelelően öltözködsz, ennyi. az, h fiatal vagy, mindenképp látszani fog, ezt elrejteni nem lehet. az emberek már csak ilyenek. utólag, amikor leesik a tantusz, nekik kínos, nem neked.
2012. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne foglalkozz velük.

Szintén mérnök vagyok, szintén nő, és veled egykorú. Engem az idősebbek rendszerint magáznak (kiskezétcsókolom... :D), a fiatalokkal meg nem látom értelmét magázódni, hiszem csak pár évvel idősebbek nálam.

Ha egy idősebb ügyfél vagy kolléga letegez, én továbbra is magázom, egészen addig, amíg fel nem ajánlja, hogy tegeződjünk. (Akkor vagy elfogadom vagy nem. Vannak embereket, akiket egyszerűen nem is tudnék tegezni.)

Szerintem azt tudod csak csinálni, hogyha letegez egy ügyfél, hogy magázod tovább. Így megmarad a két lépés távolság és hátha észreveszi magát.

Nálam inkább abból szokott meglepetés lenni, hogy évek óta nem látott nőt az a munkahely, ahol most gyakornokoskodom. Jönnek az ügyfelek, a főnökök, a kollégák és rácsodálkoznak, hogy jéé van egy gyakornokunk, aki lány! :D Az első hetekben gyakorlatilag háziceleb voltam, mindenki kérdezgetett és csodálkozott. :D

2012. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Háziceleb", ez jó. :D

Előző munkahelyemen (IT szektor) mindenki csak lesett, mikor az egyik csapat új kollégával érkezett egy lány is.

40 fős társaságban egy szem lányként... nem semmi kereszttűzbe került szegény. Persze jó fej volt és hamar megkedvelte mindenki. Kár, hogy csak 4 hónapot volt a cégnél...

2012. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Igen, a pár lépés távolságot igyekszem érzékelhetően tartani. Reméltem, hogy van esetleg valami praktika, ami másnak már bevált, de ezekszerint nincs :)

A "háziceleb" tetszik nekem is :)

2012. júl. 5. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:

A háziceleb vagyok.

Tényleg annyit tudsz szerintem csinálni, hogy magázod őket tovább, és nem veszed a szívedre. Mondjuk a tegezésnek is van előnye, mert azt jelenti, hogy még fiatal vagy és annak is tartanak. :D

Ilyen apró figyelmetlenségek mindenütt előfordulnak szerintem. Engem egyszer az irodába csuktak be... :D 10 percet vártam, majd felhívtam magunkat, hogy valaki nyissa ki az ajtót, de senki nem vette fel, mivel mindenki engem keresett. Aztán persze visszajöttek az irodába és "kiszabadítottak". :D

2012. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!