Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottnál a szabadság...

Közalkalmazottnál a szabadság ideje alatt el lehet kezdeni a felmentési időt? A munkáltatóm a szabadságom idejébe is be akarja számolni a felmentési időt. Ez szabályos?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Be lehet számítani a nyári szabadságot, méghozzá a 4 hónapnyi ledolgozandó részbe. A szüleim most pont azt töltik. Májustól mondtak fel, május-júniusban még dolgoztak, július és augusztus még az aktív időbe beszámít, bár természetesen nyári szabadságon vannak, aztán szeptembertől decemberig tart a passzív rész, amikor dolgozni már nem kell, de még kapják a teljes fizetést.
2009. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is így számolják, de az alábbit találtam a magyarország.hu-n: "A felmentési idő önállóan számítandó, abba a munkavállalónak járó, de még ki nem vett szabadságot nem lehet beszámítani." Csak nem tudom, hogy ez a közalkalmazottakra is vonatkozik-e. Azt is jó lenne tudni, hogy melyik törvény ez.
2009. júl. 8. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te közalkalmazottként pontosan mit csinálsz, a szüleim pedagógusok, és nyári szüneten vannak, az teljesen más kategóriába esik, mint a normális fizetett szabadság. Az igazgatójuk hosszas utánjárással derítette ki, hogy ez járható út, ő is bizonytalan volt az általad említett jogszabály miatt. Két ténylegesen ledolgozott hónapnak kell lenni, kettőt ki lehet váltani a nyári szünettel. Ha a nyári szünetben kezditek a felmentési időt, akkor szerintem szeptember-októberben még dolgozni kell majd, viszont utána februárig jár még fizu.
2009. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is tanár vagyok, de nem kell csak 3 napot majd augusztusban bemennem.
2009. júl. 8. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Az még jobb. Most már rémlik, hogy az anyukámnak is kezdhették volna a szünetben a felmentési időt, csak neki fontos volt, hogy decemberig lejárjon, mert az utolsó évben kapja meg a 40 éves jubileumi jutalmat is, és féltek, hogy ha az átcsúszik a következő évre, a maradék két fizetéssel együtt túllépi az éves minimálbért, amit 2010-től a nyugdíj mellett engedélyeznek. Szóval nyugi, teljesen jól van ez így, ahogy csinálták neked.
2009. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!