Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudnátok ötletet adni...

Nem tudnátok ötletet adni álláskereséssel kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
az az igazság leadom az önéletrajzomat dehát nemkapok visszajelzést azaz nem vesznek fel. Hogy valahol alkalmi munka legalább voltam szórólapos de nem akartak kifizetni.

#tanácstalanság #állástalálás
2012. jún. 28. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok. Nem meghirdetett állásokra jelentkezem, hanem kinézek cégeket és oda is elküldöm. De még így sem sikerül, még be sem hívnak. A híradóból meg az újságokból keresek olyan cégeket, akiknél valami plusz munkát találnak ki, mondjuk törvény változás miatt és akkor oda is elküldöm, így találtam már munkát.


Milyen végzettséged van, nyelvvizsga ?

2012. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Figyelj oda a helyesírásra! Nem bántásnak mondom, hanem az önéletrajznál ez is rengeteget számít.

2. Általánosságban is: nézd át kritikus szemmel az önéletrajzodat! Van hozzá jó fénykép? Logikusan van felépítve, szépen elrendezve? Mindent tartalmaz, amit bele tudsz írni? (Nyelvek, jogsi, hobbik akár!! Bármi, ami jól jöhet. Gondolkodj, bővítsd!!)

3. Rengeteg helyre elküldeni, ajánlatoktól függetlenül, mindenhova, ami csak eszedbe jut. E-mail, posta, személyesen...

4. Ismerősök felhajtása, "elhinted" mindenhol, hogy állást keresel, a legmeglepőbbnek fog majd esetleg eszébe jutni egyszer csak! (Tapasztalat!)

5. Régi munkahelyeid felkeresése, ajánlólevelek kérése, már, ha dolgoztál olyan helyen. Írják le, hogy megbízható voltál, jó voltál, stb.

6. Nyelveket gyakorold, esetleg tanulj újat. Gyakorold a szakmád, tegyél róla, hogy ne kopjon a tudásod addig sem, amíg nem tudsz dolgozni. Ezt a tényt is írd bele az önéletrajzodba.


Hirtelen ennyi. Remélem, segít.

2012. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előzővel annyiban nem értek egyet, hogy szerintem jobb az ha olyan helyekre küldöd el az önéletrajzodat, ami releváns is (szóval van hozzá képzettséged és szeretnél azon a helyen dolgozni) és minden elküldésnél érdemes picit átalakítani az önéletrajzot az adott helynek megfelelően. Mindig azokat a tapasztalataidat/képzettségedet/tudásodat/tulajdonságaidat domborítsd ki, tedd fő helyre, ami az adott munkahelyen a legjobban számít. Nekem ez eddig bevált, mert rövid idő alatt több helyre is behívtak.
2012. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy mondjuk kínai tolmácsnak jelentkezzen, mikor nem tud kínaiul. :P
2012. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!