Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 30 év múlva nem lesz...

Ha 30 év múlva nem lesz állami nyugdíj, hogy fognak az akkori nyugdíjasok megélni? Nem lehet annyi pénzt megtakarítani, hogy abból később 20 évig meg lehessen lenni.

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Dehogynem lehet :) Ha csak havi 5 ezret félreteszel, lesz mai áron kb. 30 millád plusz kamatok. Egy mai áron 30 millás lakást pl. ki lehet adni havi 100-150 ezerért.

Annyi a trükk, hogy nem az utolsó években kell elkezdeni kapkodni, hanem így mondjuk most.

2012. jún. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, hogy félre kell tenni. De a 30 millió hogy jön ki? :P Havi 5000-ből 1 800 000 Ft lesz 30 év alatt.
2012. jún. 27. 03:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha havi 50 000 Ft-ot gondoltál, annyit sokan nem tudnak félretenni :(
2012. jún. 27. 03:02
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem erről a kérdésről egyből az jutott az eszembe, hogy amíg nem volt nyugdíjrendszer, addig az emberek öregségük idején miből éltek?

Cserekereskedelem. Nekem volt disznóm, neked búzád, a bárónak meg kukoricája. Dolgoztam a bárónak kukoricáért, felneveltem a disznót, aminek a felét odaadtam a szomszédnak a búzájáért, amiből aztán sütöttem kenyeret. A kertben minden más megtermett. 80 évesen is jártak földet gondozni, mert muszáj volt, maximum már nem akkorát, mint előtte.

Nem is volt olyan régen. Még a dédiék így éltek, aztán már a nagyszülők (férfiak) kaptak nyugdíjat, az Ő jogukon pedig a feleség is kapott valami kis kiegészítést, pedig soha nem dolgozott, "csak" a sok-sok gyereket nevelte otthon, meg az állatokat gondozta.


Végül is nem a kérdésre adtam válasz, mert nem tudom, de valószínűleg valami ilyesmi felé fogunk "visszatérni", ha nem kapunk a befizetett ezreink után semmit, és megtakarított pénzünk sem lesz a munkanélküli segélyekből...

2012. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Valami keveset azért lehet megtakarítani. A többi összejöhet a hozzáadott értékből.

Pl. Egy szakkönyv az ötvösmunkáról. Kevéske törtarany, ezüstvásárlás, ebből szép ékszereket lehet készíteni. Ha van kézügyesség, és elképzelés. Ahol van élelmiszer alapanyag, ott többszörösen feldolgozni, úgy értékesíteni. Nagyon jó lehetőség a szarvasgomba termesztés. Intenzív nyelvtanulás /annak, aki csak a magyart beszéli/. Tengeri hajóra mindig lehet szerződni. Ott megmaradhat a fizetés, mert teljes ellátás van. Rokonom így kezdte az életét, ma már szép nyugdíja van. A lehetőségek kimeríthetetlenek.

A lényege az egésznek, hogy megélhetési lehetőséget kell keresni a helyi adottságoknak megfelelően. Munkahelykeresés csak egy a sok lehetőségből. És sajnos a legsilányabb.

2012. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Havi 5000-ből neked nem lesz nyugdíjas korodra 30 milliód.

Az államtól mi már nem várhatunk egy fillér nyugdíjat sem. Ha megkapnád azt a pénzt, amit nyugdíjjárulék gyanánt levonnak, abból már tisztes megélhetésed volna öreg korodra, de magadnak kellene megoldani.

Ha a kedves kormány nem LOPJA EL a magánnyugdíjakat, abból lehetett volna egy értelmes rendszer. Jelenleg max annyit tehetsz, hogy félreteszel magadnak pl. önkéntes nyugdíjpénztárba. De ahhoz, hogy ne halj éhen vagy 35-40 ezret kellene havonta félretenned, ami a mai viszonyok mellett kb. lehetetlen.

Tehát kénytelen leszel nyugdíjas korodban is dolgozni valamit, ha nem akarsz éhen halni.

2012. jún. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

A MNYP -ak lopták el a nyugdíjat!

A jelenlegi nyugdíjasaknak jutna kevesebb pénz, ha még mindig utalnának a MNYP -nak. Azt a hiányzó összeget átcsoportosítással lehetett csak pótolni. Ezek a jó pénzintézetek pedig ~0% -os hozamot tudtak realizálni!

Ha beteszem a megtakarításom a bankba 7,5-8% -os kamatra, már akkor is infláción felül teljesítettem és akkor még nem beszéltünk aranyról, vagy ezüstről...

Mindenki tudna megtakarítani, majd befektetni, csak nálunk ennek nincs kultúrája!

2012. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki havi 5000 Ft -ot megtakarít havonta és infláción felül 3% -os (4% infl->7%) kamatra leköti, akkor a 30. év végén 2.940.160 Ft -ja lesz.
2012. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A felosztó-kiróvó nyugdíjrendszer a szocializmusban talán működött, de egy kapitalisata világban egetvető ökörség eröltetni.

A rendszer tökéletesen működik akkor, ha mindenkinek van munkája és az aktív réteg népesebb, mint a nyugdíjas réteg. Amint ezek a feltételek nem teljesülnek, az egész rendszer szétesik.

Jelenleg ugye öregszik a társadalom, a nyugdíjasok egyre többen, aktív munkavállalók egyre kevesebben vannak. Tíz százalék fölött a munkanélküliség. Ilyenek mellett persze hogy nincs miből kitermelni a nyugdíjakat. És mit tesz derék kormányunk? Úgy van, lyukfoltozás gyanánt tönkretesz egy olyan rendszert, ami az unokáink idejére teljesen megoldhatta volna a nyugdíjgondokat.

Hiába nem volt nagy hozama az MNYP-nek az infláción túl, de az állami nyugdíj még annyi hozamot SEM termel, hiszen amit tőled beszednek azt adják a nyugdíjasnak.

Ellenben az MNYP pár generáció után teljesen kiválthatta volna az állami nyugdíjat és onnantól mindenki magának gyűjtötte-kamatoztatta volna a pénzt és idővel a nyugdíjkorhatár is értelmét vesztette volna, mert az ember eldöntheti, hogy az összegyűlt pénzt mikor gondolja elegendőnek, hogy hátralévő életében kitartson.

Persze ez így kicsit sarkítás, de a lényeg, hogy az MNYP pénzek einstandjával betömni a költségvetési lyukat a legnagyobb orbitális baromság volt amit ebben az országban politikus valaha elkövetett. És ezek vezetik az országot, akik az orruknál tovább nem látnak és ilyen "remek" ötleteik támadnak... Nem tudom miért nem ütötték agyhelyen az értelmi szerzőt...

2012. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Az öngondoskodás meg tényleg nem jellemző itthon, de ez még mindig az előző rendszer hozadéka.

Az igaz, hogy a lehetőségek már adottak (önkéntes NYP, befektetések), de nincs az embernek miből, mert a többség örül, ha egyáltalán megél, nemhogy még félre is tudjon rakni.

2012. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!