Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felveszitek a hozamot, vagy...

Felveszitek a hozamot, vagy átkéritek önkénes/állami nyugdíj alapba?

Figyelt kérdés

Olyan kis összegekről lehet hallani, hogy ha majd egyszer tudni lehet a pontos összeget és hogy még abból is adózni kell. Részemről inkább, ha kb. 15 ezer lenne, nem venném ki, van önkéntes nyugdíjpénztáram, abba kérném át. Ha átkérem akkor is kell adózni vajon?

Ti hogy vélekedtek ezzel kapcsolatban?


2011. jan. 24. 20:54
 1/3 anonim válasza:
Én maradok MNYP-s, s a hozamot átkérem, de épp most vitatkozom a könyvelőmmel, hogy mi a legjobb, de még nem értünk a végére.
2011. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem elég alacsony a bérem ahhoz, hogy maradhatnék mnyp tag, átlag állampolgár vagyok. Csak megkaptam a levelet én is a mynp-től, hogy a hozammal rendelkezhetek majd, ami valszeg elég kevés lesz, ahogy itt is olvasgattam. Hogy azzal a kicsi pénzzel is mi legyen, erre lennék kíváncsi, hogy más mit fog vele kezdeni.
2011. jan. 24. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki marad (sztem társadalmilag ez nem jelentős szám) az azon gondolkozott, hogy onnantól kezdve a magánnyugdíjpénztárak mivel fognak tőzsdézni?


Azért nem mindegy, hogy 400 milliót forgatsz a tőzsdén, vagy 400 ezret, nem?

Hogy fognak ezek a jövőben bármi eredményt elérni a megcsappant tőkéjükkel, én ezt nem értem.

Ha meg nem érnek el eredményt (sőt, inkább veszteséget érnek el), azt hogy fogják kezelni?

Szerintem leírják veszteségként a maradók pénzéből, annak a vége meg az lesz, hogy előbb-utóbb senki se marad, és csődbe mennek.

Rosszul gondolom?

2011. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!