Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire protekciós ország munkakersesés szempontjából?

Figyelt kérdés
úgyérzem hogy az kap elsőként munkát akinek van jó ismerőse(kapcsolatirendszere), aki által beajánlódik a céghez, és az se számít ha nem teljesen ért az adott munkaterülethez. az aki meg nagyon jó szakember lenne(nagy szaktudású) az görcsölhet hogy valahogy bekerülhessen 1-1céghez, vagy egyeltalán behívják állásinterjúra.
2009. júl. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez is tipikus magyar mentalitás, de sajnos így van... Én is ezt tapasztaltam, hogy a leghülyébb simán talál munkát, ha van protekciója....
2009. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, azert, mert a komunizmusban baromira kevesett ert az egyen, es a szaktudas - es ez egy ilyen csokeveny, hogy mindenki ugyis tud mindent, minek a jo szakember?
2009. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%
Ez van sajnos... Igaz én diák vagyok, de nekem sincs munkám, mert nincsenek sajnos ilyen ismerőseim, amúgy meg lehetetlenség munkát találni, mindenhol az ismerősöket részesítik előnyben... Pedig nagyon kéne a pénz, mert különben egész nyáron itthon fogok ülni, még arra sincs pénzem, hogy legalább 1x 1 napra lemenjek a Balcsira..:( örülök, ha kijutok a helyi szabadstrandra, bár azt meg most elöntötte az árvíz, na mindegy :S
2009. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
ez azert van, mert keves a munkahely! mindenki jot akar az ismerosenek, persze neki ad munkat. mi ebben a meglepo?? te nem az ismerosodnek adnad a munkat mint egy vadidegennek?? ha lenne eleg munkahely, akkor nem lenne ezzel SEM problema.
2009. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Ha lenne egy hülye fiad, akkor te nem keresnél neki egy állást? Dehogynem! És előnyben részesítenéd, hiába van nála jobb is.

Viszont ahová tényleg nagy tudás kell oda megválogatják.

Szerintem aki keres munkát az talál is.

Én azt vettem észre, hogy a magyar mentalitás olyan, hogy büdös a munka. Inkább ne is kelljen csinálni semmit! Én ettől hányok! :) Nem sértésnek szántam, sokan vannak ilyenek! Nagyon sokan!

2009. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Nézd a másik oldalt. Ha neked lenne egy céged, nem elsősorban a barátaidon, ismerőseiden segítenél azzal, hogy munkát adsz nekik? Hidd el, sehová nem vesznek fel olyat, aki nem tudja elvégezni a munkát. Legfeljebb nem részesítenek előnyben pl. egy sima titkárnői állásra olyat, akinek két diplomája és három nyelvvizsgája van, ha egyszer a munkához semmi szükség rá, bőven elég, ha valakinek van egy érettségije és tud gépelni.
2009. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bizonyított, hogy Magyarországon az egyik legfontosabb a protekció szerepe, bár mindenhol van jelentősége.


Nyilván azért nagyobb itt az átlagosnál, mert az országban súlyos munkahelyhiány van.

2009. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha neked lenne egy céged, nem elsősorban a barátaidon, ismerőseiden segítenél azzal, hogy munkát adsz nekik?"


hát nem, annyira nem fontosak a barátok hogy a cégemet rááldozzam. talán hamarabb kapna esélyt,de biztos hogy fokozott figyelemmel követném a ténykedését.

2009. júl. 5. 08:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!