Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyesek, mennyi idő alatt...

Pénzügyesek, mennyi idő alatt sikerült elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Állítólag ez a 2. leggyakrabban keresett szakma. Ennek ellenére 2 hónapja keresek, és semmi. Tudom, hogy azért ez még nem sok idő. De 4 helyre is pályáztam, és mindenben megfeleltem az elvárásoknak, és még csak be sem hívtak interjúra. Gondoltam, hogy nem biztos, hogy én leszek a befutó, de hogy még csak meg sem hallgattak? Szakirányú diploma, 3 év szakirányú tapasztalat, 2 felsőfokú nyelvtudás. Biztos beképzelten hangzik, de mi a fenét akarnak még? Ennél többet ki tud nyújtani?
2012. jún. 13. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, most elég rossz a helyzet. Mindenki félti a munkahelyét. Újakat meg nem igazán vesznek fel. Szerintem add be még több helyre az önéletrajzodat, akár cégekhez, bankokhoz, önkormányzathoz. Én is pénzügyes vagyok, de decemberben fogok végezni. Egyenlőre a gyakorlati helyről várom a választ. Nem könnyű ügy!
2012. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Ennél többet ki tud nyújtani?


2 hónap alatt beadtad 4 helyre, ez kb. a semmi kategória. Ez volt a nagyképűség, nem az amit írsz.

2012. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert ennyi állást hirdetnek. Pontosabban nem 4 helyre adtam be, hanem 4 konkrét állást pályáztam meg. Ennél sokkal több helyre adtam be az önéletrajzomat, de ha nincs üresedés, hiába nézegetik az önéletrajzomat, akkor oda nem fognak felvenni. Nem Pesten lakom, ahol ezer állás van. Te ide azért jársz nézelődni, hogy kötekedj? Van egy szakmám, amihez értek, nem fogom mindenféle állásokra beadni az önéletrajzomat, hogy majd csak felvesznek valahova. Mert ha szakirányú tapasztalatot kérnek, akkor hiába is próbálkozom.

Ellenben ezekben a hirdetésekben konkrétan olyan dolgokat kértek, amelyekkel rendelkezem, amihez értek. És nem sok ember. pl. 2 felsőfokú nyelvtudás, mérlegképes végzettség, szakmai tapasztalat. Ehhez képest egyik helyre sem hívtak be még csak interjúra sem.

Persze jelentkezhetek én a HR-re, logisztikára, meg még ezer más helyre, de akkor ott mennyi az esély, hogy felvesznek? Nem is értek hozzá!

Próbáld moderálni magad, és hasznos, segítőkész információkat adni a kérdésekre, ha meg nem megy, akkor inkább tartózkodj.

2012. jún. 13. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van munkám, egy félév erasmus, egy év munkatapasztalat, diploma előtt megkérdeztem az egyik helyet ahol gyakornokoskodtam, mire az okmányirodában elintéztem a dolgokat megvolt a kamarai papírom és mentem dolgozni.
2012. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok? Pesten?
2012. jún. 14. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Aha.
2012. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, hát ott biztos könnyebb. Én Székesfehérvár mellett lakom. Az elmúlt 2 hónapban összesen vagy 5 állást hirdettek. De szerintem ezeket is betöltötték belsősökkel, mire kiírták, már rég meg is volt, hogy ki lesz. A fejvadász az egyiknél is nagyon biztatott, hogy én vagyok az ő egyetlen jelöltjük (persze attól még másik küldhetett mást), ennek ellenére nem hívtak be. Ők sem tudják miért, pedig hívogatták a HR-t állandóan. Elkeserítő ez a munkahelyzet.
2012. jún. 14. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:
nem gondolkoztál azon hogy felköltözz Pestre? itt nekem sem okozott jól fizető állást találnom,már az utolsó szemeszterben is dolgoztam
2012. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De gondoltam már rá, de amennyit a házamért kapnék, abból Pesten nem telik egy normális házra. Ingázni nem tudnék, 2 éves a fiam.
2012. júl. 6. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!