Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csinálhat ilyet a főnők?

Csinálhat ilyet a főnők?

Figyelt kérdés
Szerdán felmondtam a munkahelyemen mert találtam egy másikat holnaptól..Most zsarol a főnőköm hogy nem adja ki a papírjaimat meg a fizetésem ha elmegyek..Papírok nélkül nem tudok kezdeni.Csinálhat ilyet??A szerződésemben az van hogy felmondhatok azonnali hatállyal.4 órába voltam bejelentve padig 12be dolgoztam, éjszakai pótlékot nem kaptam meg ilyesmi..Ha bíróságra megyek tanú nélkül (mert mindenki fél tőle) , tudnak kezdeni vele valamit?A fizetésemet ki tudják követelni tőle?
2012. jún. 10. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Simán, jelentsd csak fel, erre van a munkaügyi bíróság. És írd meg cégnévvel együtt itt: [link]
2012. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
A papírok hivatalos papírok, nincs joga visszatartani pláne, hogy nem fair feltételekkel dolgoztatott. Fenyítsd be, hogy feljelented ezt hatni fog. Tapasztalat. Hiába nincs tanú. Épp eleget tudsz ahhoz, hogy a szervek előtt bizonyítsd, hogy ott dolgoztál.
2012. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Olyan szerződésről még nem hallottam, amiben az lenne benne, hogy azonnali hatállyal felmondhatsz. Max rendkívüli felmondással, de annak komoly indoka kell hogy legyen és a másik munkahely nem ilyen. A papírjaidat 3 munkanapon belül, a béredet az utolsó munkában töltött napon kell kiadni. Írj neki egy tértivevényes felszólító levelet.
2012. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne csak fenyegesd, hanem nyugodtan menj el munkaügyi bíróságra. Nagy eséllyel meg fogod nyerni. A munkaügyi bíróságok munkavállaló pártiak.
2012. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!