Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozhatna egy 20 éves...

Mit dolgozhatna egy 20 éves pályakezdő lány? Kezdem elveszteni a reményt, sehova nem kellek így gyakorlat nélkül.

Figyelt kérdés

nem vagyok buta, tudom hogy kell viselkedni, beszélek két idegennyelven alap és középfok közötti tudással kb (semmit sem ér úgy tűnik), informatikai térettségim van meg idegenforgalmi okj-m (szintén), de egyszerűen mindenhova szakmai gyakorlatot akarnak, dehát honnan szüljek, ha sehol nem engednek dolgozni??


ahol egyáltalán szóba álltak velem, az a néhány hely mind jutalékos volt, hogy tukmálj méregdrága dolgokat emberekre, és csak akkor kapsz fizetést ha megveszik, különben ülhetsz ott egész hónapban, akármilyen szorgalmas vagy egy forintod nem lesz..


ezen kívül meg mindenhova még "csinos, szép" lányokat akarnak csak. hiába adok magamra, hiába törekszem a legjobbra, akkor sem leszek modell kinézetű.. aki nem szépségkirálynő azt sehova se veszik fel??


nem vagyok válogatós, megelégednék én csomagolással/adatrögzítéssel/bolti eladóság/akármivel, fizetést is annyit szeretnék hogy ne haljak éhen, de semmi... vagy 8 hónapja nem is tudom hányszáz álláshirdetésre jelentkezem és sehol senki aki alkalmazna..



2012. jún. 4. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Próbálj meg egy nagyobb gyárba. 100% ,h alkalmaznak valamilyen szalag munkára.

Olyan nincs ,h nincs munka, vagy ha igen akkor valami probléma van veled, szerintem.

2012. jún. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos ez a valóság! Én is ugyanígy jártam ennyi idősen, majd, ahogy az első tanácsolta elmentem egy gyárba, majd emellett elkezdtem egy főiskolát.


3 évig dolgoztam a gyárban, teljesen kikészültem (nem a munkától, hanem a sok alja embertől-tisztelet a kivételnek!). Nagyon megbántam, hogy annak idején nem vártam még pár hónapot, hogy találjak egy tudásomnak megfelelő állást.

Hónapokig jártam állásinterjúkra, volt, ahol meg is mondták, hogy azért nem kellek, mert nem értik, hogy mit kerestem 3 évig gyárban! Gyakorlat nélkül sehová nem kellesz...


Az egyetlen, amit tanácsolni tudok, hogy néhány hónapra menj el gyakornoknak (akár ingyen is), különben belekerülsz egy mókuskerékbe, ahonnan nagyon nehéz kikerülni. Nekem végül sikerült, de senkinek nem kívánok azt, amin végigmentem.


Az idegenforgalmi okj-d elég jó szakma, gyakornokként el tudsz benne helyezkedni, főleg nyáron! Közben pedig otthon szorgalmasan tanuld a nyelvet, hogy meglegyen egy használható középfokú tudásod. Fél év múlva már jóval nagyobb esélyed lesz elhelyezkedni.

2012. jún. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első még biztosan nem keresett állást! Sajnos,ma különösen vidéken,egy pályakezdőt nem vesznek fel. Ahogy egy 40 körülit sem.
2012. jún. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

teljesen együtt tudok érezni, hugom pont ebben van bent 23 évesen egy logisztikai felső okj mellett. eleve nehéz ebben a melóban elhelyezkedni, pedig sok a mozgás mert idegileg kicsinálja az embert, de gyak nélkül semmi. próbálj valamit kitanulni mellette, de egy szint alá ne add, mert abba meg leragadsz és nem tudsz kikerülni belőle. És folyamatosan lesd és küldd a pályázatokat, ha valami becsúszik jobbféle ha van kulimunkád lépj le onnan még ha kevesebb is a fizu, mert legalább a szakmádban dolgozhatsz.

Pl én meg turizmus szakot végeztem, előtte villamosipari papírom volt, most kiizzadtam ezt magamból, de angolom van meg a 2 nyelvből, ide az osztrák határ mellé meg mindenki lassan egy takarítónak is németet követel (folyékony jó nyelvtudás, hiába vakarod a xart, meg hasonlók) így hiába dobálom a papírt, a 2-300 jelentkező közt míg van németes rá se néznek a papíromra. Ha én barátilag valamit javasolhatok, hogy állj rá a németre azt tanuld meg azt húzz innen a francba, ez a bóvliland arra se méltó hogy beleszarjál.


Kínomba már idén a 3. helyen vagyok ahol minimálra vettek fel szakmelósnak, géppucoló, mindenes közintézményben, ha nem ez akkor folyamatos műszakkal dobálódznak, meg a maszekok az országosan mindenhova kiszállós melókkal, hajnaltól estig bent vagy, max aludni járnék haza, potom 100 nettókért, a bejárás SK költségre. ilyen helyeken huzamosan úgyse szivatom magam, mert referenciának teljesen alkalmatlan, pont úgy hülyének néznek mint a 2.-at, és bagóért hajtod szét magad.

most én év eleje óta csak ilyen vicckategória helyekkel találkoztam, már kamu pályázaton gondolkozom, bepróbálom blöffre alapon, ezt te is meglépheted, nem fogják visszaellenőrizni, vagy max 30% akkor is esélyesebb leszel mint most.

Vagy B tervem az hogy intenzív németre elmegyek, meg mellette olyan okj ami kint keresett, pl báros vagy valami EÜ jellegű papír, aztán amint kész kihúzol innen.

2012. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ez globális probléma


[link]


Az állások kb 80%-át belső forrásból vagy ismeretség alapján töltik be. Ha nincsenek olyan ismerőseid akik beajánlhatnak valahova, akkor csak azok a helyek maradtak amiket meghirdetnek.


Tudod rengetegen hazudnak az önéletrajzukban, így téve előnyre szert másokkal szemben. Az ember nem azért becsületes mert cserébe ő is megbecsülést kap, hanem annak ellenére hogy így hátrányba kerül másokkal szemben.


Az én anyám pl 20.000 Ft-ért vett magának 1 éves eladói gyakorlatot egy 100Ft-os üzlet tulajdonosától. Nem fair dolog de 40 évesen mikor elvégezte az OKJ-s sulit, a kutya sem vette volna fel gyakorlatra és ugyanott lett volna ahol a 20-éves pályakezdők vannak.

2012. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!