Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges-e, hogy állást...

Lehetséges-e, hogy állást kapjak a győri Audi-nál anélkül, hogy Győri, illetve Győr környéki lakos lennék?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék bekerülni az Audihoz. Győrtől viszonylag nagy távolságra lakom, de hajlandó lennék egy jó állás érdekében naponta akár 1 órát is autózni.

Mivel családos vagyok, nem szívesen költöznék albérletbe. Egyébként is; szerintem ez csak begyöpösödött magyar felfogás, hogy aki messze lakik a munkahelyétől, az biztosan nem tud bejárni...



2012. máj. 31. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
attól függ mit dolgoznál...
2012. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Diplomával rendelkezem, de nem mérnökivel.

Értékesítés, beszerzés, logisztika, gyártástervezés, esetleg HR területen szeretnék elhelyezkedni.

2012. máj. 31. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

a győriek se kapnak munkát ott, hidd el... :(


a legtöbb felrakott munkahirdetésük kamu, azaz már igazából meg van akit keresnek (többnyire kéz alatt, protekcióval...), viszont nagyon gyanús lenne ha senkit nem hívnának be, vagy meg se hirdetnék a pozíciót

2012. jún. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mind1 ha bokánfosod magad se kerülsz be... ez nem személyeskedés csak az Audinál meg sem nézik az online beérkező pályázatokat...csakis ismerős és rokon működik...az is a felsővezetésben...ha van ismerősöd, de leginkább rokonod felsővezetésben akkor akár egy érettségivel és egy tűrhető némettudással is könnyen kisebb vezető lehetsz, de ha nincs rokon vagy ismerős akkor 2 mérnöki diplomával és perfekt némettel is szarnak rád...meg sem nézi senki a pályázatodat, autómatikusan elutasítják...gondolkoztam már hogy írok a német Audinak, hogy mi folyik itt Magyarországon...:) Hátha egy kicsit átrendeznék, lecserélnék a kizárólag szexuális igények kielégítésére szerződtetett HR-t... A lényeg, hogy a gyár nem a minőségre törekszik munkaerő tekintetében, hanem csakis az számít, hogy melyik felsővezetőt ismered... Néha amúgy szerveznek alibi AC-interjúkat, persze ott senki nem felel meg mert nem rokonok, de a normális kiválasztás látszatát fenn kell tartani... ;) Szal felejtős az egész...
2012. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólás vonatkozik a szakmunkásokra is?Ugyanis már többször próbálkoztam,a próba munkát sikeresen elvégeztem és mindig elutasító választ kaptam.
2012. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenkire vonatkozik egységesen. Én győri vagyok, mérnöki diplomával, jó német nyelvtudással valamint a megpályázott állásokhoz releváns tapasztalattal rendelkezem. Több éve pályázok a céghez (körülbelül 50 online pályázat), de eddig minden esetben automatikus elutasítást kaptam. A szomszédom is ugyanebben a helyzetben volt 2 mérnöki(főiskolai+egyetemi) diplomával perfekt német nyelvtudással, mást nem kapott csak automata elutasító válaszokat.(megunta és most kint dolgozik Németországban havi netto 500.000-ért) Van ismerősöm aki 10 éve folyamatmérnök egy nagy autóipari beszállító cégnél, ő is csak elutasító válaszokat kapott eddig. Van viszont ismerősöm aki 10 éve komissiózó targoncás (tehát alacsonyabb szintű munkát pályázott meg) és szintúgy nem kapott normális választ egyetlen pályázatára sem. Van ismerősöm aki pályázott egy pozícióra, elutasították majd szólt az ott dolgozó ismerősének (hogy „nem erről volt szó”) és a HR-es kiscsaj aki elutasította még aznap visszahívta, hogy akkor jöhet interjúzni...

Ezen kívül van egész jól fizető kétkezű munkát végző ismerősöm a cégnél aki protekció által jutott be. Máshogy nem is hiszem, hogy sikerült volna neki, mivel a srác tényleg nem akarom bántani, de olyan egyszerű mint a faék (elvégzett egy OKJ-t nagy kínszenvedések árán) és a 180 centi magasságához párosuló 130 kilójával sem hiszem, hogy a precíz, gyors munka mintaképe lenne... Ebből is látszik szerintem, hogy csak és kizárólag nagyon jó ismerős+rokon működik a szóban forgó cégnél…

Szóval kedves előttem szóló… nem akarlak letörni, de azzal, hogy voltál mondjuk próbamunkán a protekciósok után kb. az 5800. lehetsz a sorban. Hidd el nekem, itt nem a minőséget hanem csak és kizárólag a protekciót nézik…(„jó” magyar szokás szerint :) )

Szerintem, ha a közeljövőben nem „születik” az Audinál vezető beosztásban dolgozó rokonotok, kár még azt a 3 percet is elvesztegetni az életetekből, amíg kitöltitek az online pályázati lapot…

2012. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. jún. 4. 15:56
 8/13 anonim válasza:

azért azt is tudomásul kell venni,hogy 20-30 szoros a túljelentkezés...

szerintem nem veszíthetsz semmit ha próbálkozol....

2012. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt hozzá is kell venni hogy 20-30-szoros a túljelentkezés, de sajnos mégsincs "tiszta" verseny... mert hogy néz ki az, hogy a gyengébb minőségű munkaerőt egyből felveszik, mert protekciója van... és a 20-30 emberből mondjuk az a 2-3 teljesen alkalmas és tehetséges meg "hoppon" marad minden alkalommal?
2012. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem most vettek fel és 300-km-re lakom, igaz nem mérnöki pozícióra. Szerintem ha megpróbálod nem veszthetsz semmit!!

2012. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!