Diplomával vagy diploma nélkül könnyebb az elhelyezkedhetőség? A felmérések szerint a diplomával rendelkező fiatalok előbb találnak állást és az átlag kezdő fizetés 150E nettó. (persze az állami szférában ez sokkal kisebb)
"Bár a legfrissebb adatok szerint a tanév végével ismét megugrott a pályakezdő munkanélküliek száma, a foglalkoztatási adatokból és a felsőoktatási intézmények pályakövetési eredményeiből az derül ki, hogy a fiatalok közül legkönnyebben a diplomások találnak állást – írja a Magyar Nemzet."
Meg kell jegyezni, hogy a most annyira támogatott természettudomány nem annyira jó. nehéz vele elhelyezkedni, ellentétben a jogásszal.
"Míg az orvosok, a jogászok és a közgazdászok viszonylag gyorsan el tudnak helyezkedni, az agrár-, természet- és társadalomtudományos végzettségűek, valamint a pedagógusok jóval hosszabb idő alatt találnak munkát – derül ki a diplomások életpályáját vizsgáló kutatásokból."
A témához tartozó további érdekes cikkek:
És hamár állami szféra, ami mindig szarul fizet:
A pályán eltöltött évek szaporodásával jobban nyílik az olló a főiskolai és egyetemi végzettségűek között: 6-10 év szakmai tapasztalattal a főiskolai diplomával rendelkezők átlagjövedelme bruttó 343 ezer forint, az egyetemi diplomával rendelkezőké bruttó 464 ezer forint. A posztgraduális diplomások átlagjövedelme 6-10 év munkatapasztalattal 493 ezer forint.
Az egyetemi végzettséggel rendelkezők a legmagasabb fizetést a telekommunikáció területén várhatják, itt 523 ezer forint az átlagbér. A legalacsonyabb a diplomások bére az egészségügyben (261 ezer forint átlagjövedelem), az alsó-, közép-, és felsőoktatási intézményekben (195 ezer forint) és a művelődési központokban (182 ezer forint). Hogyan változtatna az oktatási kormányzat a pedagógusok bértábláján? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
A lízing területén dolgozó diplomások átlagjövedelme havi 484 ezer forint. A szállítmányozás, logisztika területén 476 ezer forint, az ingatlanszektorban havi 471 ezer forint, a bankszektorban, pénzügyi területen dolgozóké 469 ezer forint, az információs technológiákkal foglalkozóké 453 ezer forint, a gyógyszeriparban 434 ezer forint, a vegyiparban 423 ezer forint, a földgázszolgáltatás területén 418 ezer forint.
A gépiparban a havi átlagfizetés 401 ezer forint, az autóiparban bruttó 389 ezer forint. Az állami szervek alkalmazottai átlag 325 ezer forintot keresnek. Az építőiparban átlagosan 316 ezer forintot, a könyvelés, könyvvizsgálás területén átlagosan 314 ezer forintot keresnek a munkavállalók a felmérés szerint.
A statisztikákat felejtsd el. Én mindig olvasom, hogy itt állítólag kezdő szakmunkás nettó 120 e, kezdő diplomás nettó 200 e. Mégis hol? Nálunk minimálbér a szakmunkásnak, feketén, zsebbe. A diplomás meg jó, ha kap egy nettó 100-at. Persze Pesten más.
Igen, most már mindenkitől kérik a diplomát, mert egyrészt sok a diplomás, másrészről az érettségi már nem értékmérő, sajnos.
előző vagyok.
a férjem festő,160ezret kap készhez havonta,szintén 8 ált.
"A diplomás meg jó, ha kap egy nettó 100-at. Persze Pesten más. "
Azért vannak szakok ahol ez egyáltalán nem igaz. Egy informatikus, mérnök röhögve elmenne az interjúról ha ennyit kapna. Ott a kezdés azért nettó 200 körül van. Van ismerősöm, így tudom, hogy ez mennyire reális.
van olyan diplomás munka amivel csak 100-150ezreket lehet keresni? akkor megéri az egyetemet/főiskolát csak ezért elvégezni? ez a pénz egy nagy 0. úgylátszik a 8 általánosunkkal többet keresünk. 160+180E=340Ezer havonta.
+ CSP 13300 + PTC oldalak befektetésekkel.
Akkor elmondhatom hogy a 8 általánosunkkal jól keresünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!