Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkor is jár a munkanélküli...

Akkor is jár a munkanélküli segély ha nem kirúgtak hanem én léptem ki?

Figyelt kérdés
most fog lejárni a gyesem és egy éve fizetés nélküli szabin voltam de most tisztáznom kell a munkaviszonyomat!nem szeretnék visszamenni erre a helyre(sok sok dolog miatt)de az a kérdésem hogy akkor is kapok majd munkanélkülit ha nem ők rúgtak ki hanem én léptem ki?és mi ennek a menete?mennyi idő után folyósítják?ja és a fizetés nélkül eltöltött évem után jár e szabadság?segítsetek légyi!köszönöm!

2012. máj. 14. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Munkanélkülit csak akkor kaphatsz, ha a munkáltatód mondott fel. Képzeld, mennyien állnának sorba érte, ha munkavállaló részéről történő felmondás után is járna. Az kapja, aki elveszítette az állását és nem az, aki otthagyta. A szabadságot a munkaviszonyban töltött évek alapján számolják. Ha a munkaviszonyod alatt fizetés nélkülin voltál, az beleszámít.
2012. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Általában közös megegyezéssel mondanak fel a felek, akkor is, ha az egyik fél kezdeményezte a felmondást. Sokkal jobban jársz így, mondd meg, hogy így írják meg a felmondásodat, nem fognak tiltakozni, mert kismamát elvileg még vissza kéne venni, szóval nekik is jobb. Akkor jár munkanélküli segély. Elég ritkán van egyébként az egyoldalú felmondás, általában a munkaadó részéről fordul elő, ha valami fegyelmi vétség miatt küldik el a dolgozót, vagy nem akarta a közös megegyezést aláírni. (Perelni akar.)
2012. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Most már akkor is kapsz rögtön álláskeresésit, ha te mondasz fel.

Régebben ha a munkavállaló mondott fel, akkor a regisztrálása után 90 napig nem kaphatott álláskeresésit. (90 nap "csúszással" kezdték folyósítani) Most már ez nincs benne a törvényben (a munkanélküliek ellátásáról és a foglalkoztatás elősegítéséről), ha egyébként jogosult vagy rá, mindegy, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod.

A gyermekgondozás idejére igénybe vett fizetés nélküli szabadság első évére jár neked szabadság, az életkorod szerint. Ez most fog változni (a munkavállalóra nézve kedvezőtlen irányba)

2012. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én saját magam hagytam ott a munkahelyem,és mégis járt... Nem nagyon kérdezősködött az ügyintéző, jól tudja hogy valamiből meg kell élni.
2012. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!ha esetleg van még valakinek tapasztalata szívesen veszem!
2012. máj. 15. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
3. válaszoló: Mióta van ez a változás? Nem is tudtam!
2012. máj. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Január 1-től van így:

Tavaly:

"27.§ (5) Ha a munkaviszonyt az álláskeresıvé válást megelızı 90 napon belül a munkavállaló rendes felmondással,

továbbá a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, az álláskeresı részére álláskeresési járadék az

elıbbiekben meghatározott módon megszüntetett munkaviszony megszőnését követı 90 nap elteltével

folyósítható, tekintet nélkül arra, hogy az álláskeresési járadék folyósításához szükséges feltételekkel

rendelkezik."

Most:

"27. §

(4)154 Az álláskeresési járadék folyósításának kezdő napja az álláskeresőnek az állami foglalkoztatási szervnél történő jelentkezésének napja.


(5)155


(6)156 A folyósítási idő számítása szempontjából a jogosultsági idő csak egyszer vehető figyelembe."


[link]


A tapasztalatok ezekben az esetekben nem biztos, hogy segítenek neked, mert részint sokszor változik a törvény, van úgy, hogy egy évben többször is (pl.tavaly) Másrészt pedig az ügyintézők sincsenek mindig a topon. Amikor még az álláskeresési járadék után lehetett igényelni álláskeresési segélyt, volt olyan az ismeretségi körömben, hogy ugyanott dolgoztak, ugyanakkor kezdtek, egyszerre szűnt meg a munkaviszonyuk,ugyanazon évben születtek (2 hónap különbséggel). Az egyikük megkapta a járadék lejárta után a segélyt, a másik nem. Annyi volt a különbség a kettőjük ügyében, hogy más ügyintézőnél voltak. Amikor a második visszament reklamálni (vitte magával az akkor hatályos törvény idevágó részének másolatát), megkapta ő is, persze semmi elnézést, vagy sajnáljuk, elintézték annyival, hogy "hogyhogy nem vettük észre, hogy jár?" És nem ez az egyetlen dolog, amiben "tévednek"

2012. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi! Ez érdekes
2012. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!