Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztrált munkanélküli...

Regisztrált munkanélküli tanárokat ha egy iskola felvesz, kap támogatást utánuk az iskola, vagy csak egyéb munkahely?

Figyelt kérdés
Több száz napja, azaz több éve vagyok regisztrált munkanélküli pedagógus. Mikor megkérdeztem a munkanélküli központban az ügyintézőmet, az valamilyen támogatásról beszélt, amit majd a leendő munkáltatóm kap utánam. Viszont az utóbbi évben más ügyintézőt kaptam, őt is megkérdeztem, de ő ilyet nem mondott. Akkor minek is járok én a munkaügyi központba, mikor semmilyen támogatást nem kapok évek óta? Ha mégis kapok tanári állást, az iskola kap utánam támogatást???
2012. máj. 11. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az iskola is kaphat.

Csak akkor neki is vállalnia kell ugyanazokat a feltételeket, mint más munkáltatónak. Ezt meg nem biztos, hogy akarják. Pl. a lányom most munkaügyis támogatással vették fel, a munkáltatójának vállalnia kellett, hogy nem szünteti meg a munkaviszonyát 1 éven belül sem rendes felmondással, sem közös megegyezéssel. Persze ez alatt az egy év alatt nem kap végig támogatást, csak az elején. Utána továbbfoglalkoztatási kötelezettsége van (támogatás nélkül kell foglalkoztatnia a hátralévő időben)

2012. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, amit írtál, még senki nem mondta el.

Olvasva a foglalkoztatásom feltételeit, nem is igen előny az én szempontomból a támogatás, mivel így nem rúghatnak ki 1 éven belül, sem pedig utána.

Ment a zöld kéz :)

2012. máj. 11. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!