Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy Svájcban 1millió...

Igaz, hogy Svájcban 1millió forint-nak megfelelő összeg a minimálbér? és 1 millióbol mennyit lehetne tisztán hazahozni?

Figyelt kérdés
ha belekalkuláljuk az oda vissza utat kaját meg a szállást
2012. máj. 7. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs minimálbér Svájcban..
2012. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán az átlagfizetésre gondol a kedves kérdező.

Svájcban nem szeretik a jöttmenteket, ami érthető.

2012. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is így hallottam...
2012. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Na jó, akkor kifejtem.


Először is, miután nem EU-tag, így munkavállalási és tartózkodási engedély kell, amit nem osztogatnak csak úgy. Feketemunka konkrétan nincs, nem érné meg senkinek, akkora büntetést kap érte mindkét fél.


Tehát az átlagfizetés, mondjuk egy eladóé, vagy pincéré, 5000chf. Ebből minimum egy ezres az albérlet (kantonfüggő), minimum 1000-1500 a kaja (szintén kantonfüggő) van kötelező egészségügyi biztosítás, ami változó, az enyém éppen 500chf/hó extrák nélkül. Van éves városi adó, ami nálunk egy ezres/hó. Nos, máris 3500-4000 franknál tartunk, és még egyszer hangsúlyoznám, ezek csak a legszükségesebb kiadások, azok is "alaphangon".


Továbbá májusban szigorították a külföldi munkavállalók számát, illetve még az ilyen "szemét" munkákhoz is minimum 2 de inkább 4 nyelv ismerete szükséges. Jól fontold meg, hogy megéri-e..

2012. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szakképzetlen szerencsevadászok ne menjenek Svájcba.
2012. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Aki ilyen kérdést feltesz, az valószínűleg egy 15 éves gyerek, akinek fingja sincs a világról, csak azt látja, hogy anyucinak meg apucinak nincs pénze, és valamit csinálni kéne.


Hosszú szopósorozat után fog majd rájönni, hogy egyelőre semmit se tud. Meg ilyen tájékozottsággal később se.

2012. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk ha igaz, amit a svájcban dolgozó leírt, akkor az azt jelenti, hogy simán megéri kimenni. Ha összehúzza a nadrágszíjat az ember, akkor havonta megtakaríthat annyit, amennyit itthon két hónap alatt keres meg :)
2012. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

De a kérdezőnek úgysincs használható szakképzettsége, hiszen ha lenne, akkor nem itt kérdezősködne. Százötvenezredik söprögető-mosogató segédmunkásra meg nincs szükségük a svájciaknak, ha jól sejtem.

Sokszor én szégyellem magam az ilyen szerencsevadászok helyett, akik némi pénzért feladják az itthoni életüket.

2012. máj. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én szeretek szerencse vadász lenni
2012. máj. 8. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!