Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 év alatt csak is diák...

18 év alatt csak is diák munka lehetséges?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, hogyha mondjuk keresgélek expressen és a véletlen folyamán találnék valami jónak tünőt (amihez nem kötött ilyen-olyan végzettség) akkor, nem foglalkoznának velem mert nem vagyok felnőtt(azaz 18)???

Jó mondjuk iskolaidőbe gondolom a munkaidő miatt se férne bele, de mondjuk nyáron?!


2012. ápr. 22. 22:22
 1/9 anonim válasza:
hát, van feketemunka is...
2012. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
18év felett is nagyon nehéz munkát találni, de am legálissan sztem nem vállalhatsz munkát még
2012. ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Munkaviszonyt az létesíthet, aki a 16. életévét betöltötte. Ettől eltérően munkaviszonyt létesíthet a 15. életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytató tanuló az iskolai szünet alatt.

Tehát ha diák vagy, és betöltötted a 15. életéved, akkor csak az iskolai szünet alatt vállalhatsz bármilyen munkát. Nem csak diákmunkát!

Ha nem tanulsz már, és betöltötted a 16. életéved, akkor bármilyen munkát vállalhatsz, és nem csak az iskolai szünet alatt, hanem egész évben.

2012. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cégek csak diákmunkásokat foglalkoztatnak,nekik ez így éri meg. Aki pedig feketén akar dolgoztatni s idegen (nem a szomszéd kér meg, hogy pár ezerért vágd le a füvet), azzal szóba sem szabad állni,mert én már hallottam olyat, hogy becsapják, kihasználják a fiatalokat, még rosszabbak mint a diákmunka közvetítő.
2012. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értek teljesen egyet az utolsó válaszolóval. Nem minden cég csak "diákmunkást" foglalkoztat. Van, aki a diákokat felveszi a nyári szünidő tartamára normális munkaviszonyos szerződéssel, határozott idővel.
2012. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző!

Velem nem értett egyet.

Lehet, hogy van olyan cég, amelyik diákokat is foglalkoztat a diákmunka közvetítő kifelejtésével is, de hol van ez a cég, s egy fiatal hogyan találja meg?

2012. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A cégek csak diákmunkásokat foglalkoztatnak,nekik ez így éri meg.(kevesebbet fizetnek utánuk) Ez így van! Pénztáros diákokat keresnek.. A felnőtt szakmával rendelkezők, meg keresgetnek, és se hóvá nem veszik fel.. Mert mindenhol diákot alkalmaznak!
2012. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7


Igen, s méghozzá milyen kíméletlen módon. A diákmunka közvetítő nincs tekintettel arra, hogy a fiatalok iskolába is járnak, egész műszakokra osztják be őket.

Az rendben, hogy egy fiatal ember tele van energiával, de mindennek kell határt szabni.

2012. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már megint ez a kategórikus kijelentés.

A diák csak a szünidő alatt vállalhat munkát. Szünidőben hol tanulsz? Egy cégnél nem csak a szünidőben kell munkaerő. Tehát inkább csak a nyári szabadságolás kiváltására alkalmazzák őket. Egy diákmunkás mennyivel olcsóbb a cégnek? Levezetnéd?

2012. máj. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!