Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyemen hívnak...

Ha a munkahelyemen hívnak állásinterjú miatt bunk. óság a telefonba azt mondani hogy nem alkalmas időpontban hív, és majd később visszahívom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

eléggé. Akkor inkább ne vedd fel.

(azt jelzi, hogy nem az álláskeresés a legfontosabb tevékenységed)

2012. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bunkóság. Mindenkinek lehetnek olyan helyzetei, mikor épp nem tud beszélni (pl. vezet, épp pénztárnál van, munka kellős közepén van...

Ha ilyenkor kérsz egy nevet és telefonszámot és megmondod, hogy pl 20 perc múlva visszatelefonálsz, abban nincs semmi bunkóság. Csak ne úgy csináld, hogy "Bocs, majd visszahívom" és lecsapod.

2012. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. válaszadó, hát igen vannak olyan helyzetek pld pont pár méterre volt tőlem a főnököm, konkrétan valami olyasmira gondoltam hogy : " elnézést kérek, ha nem probléma 10 perc múlva visszahívnám, mert most nem tudok beszélni" ennél jobban másképp nem tudom megfogalmazni, viszont legalább tudja hogy nem valami link alak vagyok és hasznossan töltöm az időm :P
2012. ápr. 14. 11:50
 4/9 A kérdező kommentje:
első válaszadó: hát sajnos nem tudok a nap 24 órájában csak a telefonomra fókuszálni, főleg mert más dolgom is van, ha van egy kis esze a munkaadónak megérti
2012. ápr. 14. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem föl venni, ha nem is bunkóság, de kevésbé célszerű. A második válaszban írtakkal értek egyet.
2012. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vedd fel a telefont, hisz könnyen lehet, hogy másodszor már nem hívnak. És nem, nem bunkóság azt mondani, hogy később visszahívod. Sőt még talán némi előnyhöz is jutsz általa, mert kétszer beszélnek veled, jobban fognak emlékezni rád.
2012. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Másodszor már nem hívnak?? És a hangpósta?? Ott a számot is meghagyják, te pedig vissza tudod hívni őket. Én inkább nem venném föl a telefont, majd meghallgatom a hangpóstát és visszahívom őket. Én bunkó dolognak tartanám, főleg hogy ha megkérdezik később, hogy miért nem vetted föl, te meg erre azt mondod, hogy dolgoztál... (munkaidőben nem telefonálunk, ezt ők sem szeretnék...). Persze ez is szubjektív, lehet valaki szemében bunkósák, vagy csak meghökken, hogy akkor mégis minek vetted föl, valakinek pedig nem számít. Én úgy gondolom, hogy bunkóság (mint vezető írom ezt, és nálam már egy mínusszal indítanál)
2012. ápr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves vezető, a hangpOsta rövid O. Csak hosszúval ejtjük.
2012. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, hogy ha egy hívás hangpostára fut, az esetek 99,9%-ban a hívó fél le is teszi és nem mond semmit a hangpostára.

Ha felveszed, legalább tudod honnan és miért hívnak, ha nem érsz rá, később visszahívod. Ennyi.

2012. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!