Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az nem törvényellenes, hogy...

Az nem törvényellenes, hogy újabban az összes házalós/ügynöki munkát úgy hirdetik meg hogy irodai/irodavezetői munka?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van ebből. Egyetemet végeztem, lassan fél éve keresek munkát és állandóan belefutok ilyen munkákba. Ráadásul direkt megkérdezem a telefonos időpont egyeztetés folyamán, hogy "De ugye nem ügynöki munka" A telefon másik végén pedig "nem-nem-nem dehogy ez nem ügynöki" Elmegyek nagylelkesen/kiöltözve az állásinterjúra és már egyből ők kezdenek meggyőzni arról hogy ez életem munkája mennyi pénzzel (tipikus sablon szöveg) és akkor már biztos vagyok benne, hogy házalós munka lesz!:S

Győrben élek és azt vettem észre, hogy egyre több az ilyen munka, egyre több az újonnan megnyíló "házalós" cég!

Hogy lehet ezeket kiszűrni? Már egyre pesszimistábban állok a munkakereséshez!



2012. ápr. 2. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy törvényellenes lenne, de amúgy is, az rajtad nem segít.


Hogy lehet kiszűrni? Pl. alapból gyanúsan kezeled a gmail-es címet megadó cégeket, rákeresel a cégre az e-cégjegyzékben (egyáltalán létezik-e?), megkeresed a weboldalát (minden valamirevaló vállalatnak van) stb.

Ilyesmik. Illetve hasznos, ha olvasod a különböző munkavállalással kapcsolatos blogokat.


Ja, az is segít, ha csak olyan hirdetésre reagálsz, ahol konkrétan megnevezik, mit kell csinálni, mi a pozíció, és semmi olyanra, hogy 'kreatív jellegű adminisztratív munka' vagy 'vállalkozó szellemű fiatalokat keresünk' stb. Az ilyen maszlagnak sosincs jó vége...


Egyébként milyen diplomád van, mihez értesz? Szakmádban nem tudnál elhelyezkedni?

2012. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos Bp-en és is belefutottam ilyenbe. Egyik nagybiztosító (nem gmail-es, hanem rendes céges emilcimmel)asszisztensi, irodai munkát kínált. Amikor bementem, kiderült, hogy jutalékos ügynöki meló, váltsd ki a vállalkozóidat stb...:-((((
2012. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi a házalós ügynöki munka. Nekem van. Igaz csak egy napra próbaképp elmentem az egyik ismerősömmel, hogy megnézzem mi is az a meló amit ő csinál, de legalább tudom, hogy mi a házalós ügynöki munka.

Nem a biztosítási munka például az nem házalós, ügynöki munka. Aki azt gondolja annak foglama sincs, hogy mi is valójában a házalós ügynöki munka.

Kb ég és föld a különbség.


Azt megértem, hogy kiakasztó, hogy ha valaki elmegy egy interjúra és ott ilyennel fogadják.

Egy biztos nem ütközik semmilyen jogszabályba.

Egyszerű ha telefonon érdeklődsz és nem adnak részletes tájékoztatást akkor az szinte biztos, hogy valamilyen értékesítői munka.


Telefonon rá kell kérdezni, hogy mivel kell foglalkozni melyik cégről van szó. HA ezekre választ kapsz akkor mehetsz meg utána nézhetsz, de ha csak terelés van akkor nagy eséllyel valamilyen komolytalan céggel vagy emberrel találkoztál.

Én hívtam már ING-s hirdetést. Ott nem szerepelt, hogy ING, de az illető elmondta, hogy konkrétan miről van szó.


Amúgy meg ha tetszik ha nem most munkahiány van legalábbis 2008-hoz képest mindenképp. Én akkor kerestem utóljára munkát meg néha ránéztem a hirdetésekre és még 2011-ben is jóval kevesebb hirdetés volt.

És az egyetlen terület ahová mindig keresnek embert az az értékesítési terület. Nekem az első munkahelyem is értékesítés volt és nagyon örülök neki, hogy oda mentem dolgozni, rengeteg hasznos kapcsolatra és tapasztalatra tettem ott szert.

2012. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy két diplomám van, de azzal kb a negyedét, harmadát keresném a jelenlegi jövedelmemnek.
2012. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Nem veled van a baj nyugi! Ha rajtam állna ezeket a cégeket be is tiltanám, ha hirdetnek. Azért van ennyi ügynöki munka, mert ezt baromi nehéz csinálni. Úgy értem azt, hogy embereket zaklass mindenféle termékkel, ahhoz nagyon vastag bőr kell. Először elárasztanak minket mindenféle kacatokkal, majd miután nem fogy belőlük kitalálnak ilyen "tukmáld rá a senkinek sem kellő termékeket az emberekre" munkát, és ha te azt valamilyen csodával meg tudod tenni, akkor jó sokat fizetnek. (Akkor már inkább lottózom.) Szóval ezek a munkák igazából nem is léteznek, így tekintsd úgy, mintha nem lennének! Ha látod, hogy az állásportálodon van 120 hirdetés, amiből 60 területi képviselő/értékesítő, agilis merchandiser manager igazgató, stb akkor azokat vond ki és akkor 120 mínusz kamu db valós állás van.

2012. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig is bírtam az olyan fröcsögő hozzászólásokat amit olyan emberek írnak akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mi is a munka tulajdonképpen. De véleményük az van. Persze a hülyének is lehet véleménye. Meg a vélemény is lehet hülyeség a tények ismerete nélkül.
2012. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6

Gondolom neked is házalós lehúzós céged van.

2015. ápr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!