Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan értessem meg finoman a...

Hogyan értessem meg finoman a barátnőmmel, hogy nulla végzettséggel nem fog menő állást kapni?

Figyelt kérdés

egyetemisták vagyunk, mindketten passzív féléven. én már hónapok óta babysitterkedem, sokat dolgozok, de keresek annyit, ami elég. nem kell hozzá végzettség és sikerült találni egy olyan ismerősi kört, ahol már ajánlanak és mindig van munka.

a barátnőm állítása szerint rossz anyagi helyzetben van, mondtam neki, hogy ő is keressen hasonlót fél évre, ajánlani is akartam. még a bsc(alap) képzést sem fejezte be, sosem volt szakmai gyakorlaton, de meg van arról győződve, hogy ő majd minőségellenőr lesz valahol meg gyakornok, laborasszisztens Ausztriában, csak mert életében párszor járt laborban meg látott 1-2 dolgot a suliban. ahelyett, hogy mihamarabb munkát keresne csak kosztümöket meg ingeket vásárol, mert ő mennyire tudja, hogy egy profi állásinterjún mit hogyan kell. 3 hónapja írja az önéletrajzát, el nem készül, de nem is tud mit beleírni igazából.

hiába mondom neki, hogy ilyen munkát még képzettséggel is nehéz találni, nemhogy anélkül. óriási verseny van a munkaerőpiacon. meg ő adminisztrációs állást akar valami cégnél. még csak nem is ilyesmit tanul. diákmunkát passzív féléves hallgató nem vállalhat, tehát ez kiesik.

nem jut sehová és hiába mondom neki, hogy keressen egyszerű munkát, ami fizet csak húzza a száját. közben panaszkodik, hogy nincs pénze, de sehová sem jelentkezik, mert már az alapfeltételeknél elbukik.

hogyan értessem meg vele, hogy az elképzelései nincsenek összhangban a lehetőségeivel? mit mondjak neki?


2012. ápr. 2. 12:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen "barátoktól" nagyon sürgősen meg kell szabadulni. Te is látod, hogy segíteni nem lehet rajta, viszont a közös cuccokat te veszed a megkeresett pénzedből, és ő nem is hálás érte. Ha véletlenül bejönne neki valami, akkor nem segítene neked, mert olyan típus. Nem lehet vele mit csinálni, meg kell tőle szabadulni.
2012. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdéseidet válasszuk külön.


Van egyszer a szituáció, hogy az illetővel együtt laktok, de az illetőnek nincs elég pénze fizetni a közös dolgokat.

Ezen feltétlen változtatni kell. Vagy úgy, hogy kirakjátok és kerestek valakit aki fizetni tud, vagy úgy, hogy rábeszélitek, hogy legyen munkája - bárhogy, de ez így nem maradhat. A közösbe be kell szállnia, nincs ingyen ebéd.


A másik, hogy az illetőnek milyen a hitvallása (úgy gondolja, hogy kis gyakorlattal / végzettséggel is kereshet sokat - míg te az ellenkezőjét gondolod). Ebben a kérdésben nem feltétlen kell megváltoztatni a hitvallását (bár a tapasztalataidat és nézeteidet elmondhatod neki), mert nem biztos, hogy neked van igazad (szélsőséges esetben mindkettőtöknek igazatok lehet akkor is, ha teljesen eltérően gondolkodtok az esetről).


Nekem "sima" érettségim van mégis tavaly az átlagos keresetem havi nettó 660ezer Ft volt. Több ismerősöm van, aki átlagfizetésnél többet keresett alacsony végzettséggel/nulla gyakorlattal (most még többet keresnek, de most már van végzettségük és gyakorlatuk) - tehát a meglátás, hogy végzettség/gyakorlat szükséges a sok bevételhez - habár sok esetben megállja a helyét - nem mindig igaz, rengeteg más tényező van.

2012. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!