Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan értessem meg finoman a...

Hogyan értessem meg finoman a barátnőmmel, hogy nulla végzettséggel nem fog menő állást kapni?

Figyelt kérdés

egyetemisták vagyunk, mindketten passzív féléven. én már hónapok óta babysitterkedem, sokat dolgozok, de keresek annyit, ami elég. nem kell hozzá végzettség és sikerült találni egy olyan ismerősi kört, ahol már ajánlanak és mindig van munka.

a barátnőm állítása szerint rossz anyagi helyzetben van, mondtam neki, hogy ő is keressen hasonlót fél évre, ajánlani is akartam. még a bsc(alap) képzést sem fejezte be, sosem volt szakmai gyakorlaton, de meg van arról győződve, hogy ő majd minőségellenőr lesz valahol meg gyakornok, laborasszisztens Ausztriában, csak mert életében párszor járt laborban meg látott 1-2 dolgot a suliban. ahelyett, hogy mihamarabb munkát keresne csak kosztümöket meg ingeket vásárol, mert ő mennyire tudja, hogy egy profi állásinterjún mit hogyan kell. 3 hónapja írja az önéletrajzát, el nem készül, de nem is tud mit beleírni igazából.

hiába mondom neki, hogy ilyen munkát még képzettséggel is nehéz találni, nemhogy anélkül. óriási verseny van a munkaerőpiacon. meg ő adminisztrációs állást akar valami cégnél. még csak nem is ilyesmit tanul. diákmunkát passzív féléves hallgató nem vállalhat, tehát ez kiesik.

nem jut sehová és hiába mondom neki, hogy keressen egyszerű munkát, ami fizet csak húzza a száját. közben panaszkodik, hogy nincs pénze, de sehová sem jelentkezik, mert már az alapfeltételeknél elbukik.

hogyan értessem meg vele, hogy az elképzelései nincsenek összhangban a lehetőségeivel? mit mondjak neki?


2012. ápr. 2. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornoknak felvehetik, bár elég alacsony fizetéssel.

Nyelveket beszél? Mikor végezne?

2012. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát még a harmadéve sincs meg, fő tárgyból bukott egyet, úgyhogy még másfél éve van. meg beleírja az önéletrajzába, hogy beszél angolul, pedig csak érti, de beszélni egyáltalán nem tudja, hiába mondom neki, hogy csak olyat írjon bele, amit valóban tud. németül középfokon nagyjából beszél, de semmi szakmai nyelvtudása nincs.
2012. ápr. 2. 12:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hátha mindezt elmondtad neki akkor sehogy. Majd rájön magától. Aki ne akarja, hogy segítsenek neki, annak nem is lehet.
2012. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
Van pár nő, aki csak akkor hiszi el, hogy nem ő fújta a passzátszelet, ha sokszor és következetesen belenyomják az orrát a saját piszkába. Rosszabb esetben akkor sem hiszi el, hogy vele van a baj, hanem "ez a kegyetlen világ", meg "ezek a szörnyű magas elvárások". Ne tégy semmit, az első 30 elutasítás után már reálisabban fogja látni a dolgokat (jó esetben).
2012. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ha eddig nem értette meg,akkor sehogy! majd koppanik egyet,aztán rájön.
2012. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
koppant már. jelentkezett egy céghez valami adminisztrációs, kapcsolattartós munkára, ahol sok lányt interjúztattak egyszerre. nyilván nem vették fel, hiszen se tapasztalat se ilyen irányú képzettség. erre azt mondta nekem, hogy ott minden lány hülye volt rajta kívül és mekkora szemétség, hogy nem ő kapta meg.
2012. ápr. 2. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

diákmunkát passzív féléves hallgató nem vállalhat, tehát ez kiesik. ???

Mi az hogy nem lehet, dehogyis nem!!! Külön szeretik az ilyet! Hiszen azok bármikor ráérnek, na meg nem csak heti 8 órára.

Passzív féléves diákként igen is van esélye cégeknél. Rengeteg ilyet keresnek. Én ha újra tehetném, egy félévet csak erre szánnék. Bár nem pont minőségellenőröket keresnek,de az adminisztráció bőven belefér.

2012. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
idei törvény, passzív féléves hallgató diákmunkát nem vállalhat. azaz ha nincs érvényes diákigazolvány, márpedig passzív félévre nem adnak, akkor nincs diákmunka. sem a cégek sem a közvetítők nem állnak szóba a passzívos diákokkal idéntől.
2012. ápr. 2. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Akkor elnézést, ezt nem tudtam! Tavaly ilyenkor még máshogy volt (és én szépen ellavíroztam így). De tényleg nincs nagy esélye már ennek függvényében.

Egyébként ebben egy kicsit benne van a kudarctól való félelem is.

2012. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

tudom, de az nem állapot, hogy nem csinál semmit, a kredittartozását nem tudta kifizetni, a közös albérletben a közös dolgokat mind mi vesszük, mert neki nincs pénze. amikor beajánlottam munkára akkor nem is foglalkozott azzal, hogy egy család megkereste. hiába mondom neki, hogy ugyan 150ezret nem keresek egy hónapban, de pont eleget és ennyit ő is megkereshetne.

míg volt diákja 2 hetet csinált adminisztrációs diákmunkát majd közölte, hogy ő akkor keres munkát a rivális cégnél, mert neki már van gyakorlata. ezek nem reális dolgok.

van egy ismerősünk, aki minőségellenőrnek tanul és ő szokta mondani, hogy hát a barátnőm néha olyan marhaságokat mond nagy hozzáértéssel, hogy szinte fáj(persze sosem mondja neki), de a mekibe sem menne el kiszolgálónak, csakis minőségellenőrnek. szerintem ellenőrzésre olyat alkalmaznak, aki ért is hozzá, hiszen a cég lényege a termék minősége.

persze nyíltan senki sem áll elé, mert akkor sértődés lenne, de már nem tudom mit mondjak neki.

2012. ápr. 2. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!