Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak olyan munkák amik még...

Vannak olyan munkák amik még a legvadabb feministák szerint is női munkának mondhatók?

Figyelt kérdés
Pl. védőnő.
2012. márc. 26. 20:12
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

A kérdése inkább csak személyes nézetekből eredő vélemények adhatók. Általánosan nincs semmi.

A kérdés nem írta meg hogy csak hetero férfiakról van szó. És így igazából nem nagyon van válasz a kérdésre.

Az a furcsa, hogy én fodrásznak például simán el tudok képzelni egy hetero férfit, műkörmösnek viszont már furcsa. De az is lehet hogy éppen művész alkat de ilyen kicsiben szeret dolgozni mint egy köröm, nem egy vászon.

Valaki írta hogy például varrónó. Nagyon sok férfi ruhatervező van akik nem melegek. Csak az már varróférfi. Gondolom először ők is a varrástanulással kezdtek.


LÉNYEG:

Persze sok szakma van amiben furcsa ha férfi dolgozik, de hát mindig vannak kivételek. Attól még nem biztos hogy meleg hogy nőiesebb munkát végez.


Bár a kérdés nem erről szólt, de a fordítottjára is válaszolnék. Én feminista vagyok de attól még vannak olyan szakmák amik szerintem nem valók nőknek. Persze előfordul hogy vannak kicsit férfiasabb alkatú nők, akik erősek de azért van néhány munka ami jobban illik férfiaknak. Persze ha nő is végzi az tiszteletre méltó.

2012. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!