Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a helyzet a külföldre...

Mi a helyzet a külföldre költözéssel?

Figyelt kérdés

Több kérdés van a külföldre utazással kapcsolatban(a munka jellegűre gondolok most) és több kérdésben lehet olvasni,hogy ott magasak a fizetések,legalábbis forintba átszámítva.Na de az a helyzet,hogy az a pénz ott ugyanolyan hamar el is megy,abban az árfolyamban.Hiába beszélünk arról,hogy ott ezer eurókat/dollárokat lehet keresni,egy kenyér vagy egy tej(esetleg üdítő) ára ott jóval több.

És amiben nem egészen vagyok biztos,mert mindenki mást mond,hogy ott egy takarító/mosogató jól el tudja tartani magát a pénzéből.Viszont ennek ellentétét,azt is hallom,hogy akinek nincs egy jó,keresett szakmája az külföldön is húzza a rövidebbet,szinte olyan a helyzete mint itthon.

Nem beszélve arról,hogy külföldön a nyelvet is kell tudni,anélkül ott nem sok esélye van megtanulni.


Szóval kérném azt,hogy aki járt és dolgozott külföldön az informáljon már engem,hogy ez a külföldi pénzkeresés valóban csak annyiban tér el,hogy többet keres az illető,de ugyanolyan hamar el is megy neki a számlákra,élelemre,ritkábban ruhákra nem sok marad neki a végén?


2012. márc. 24. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

londonban élő ismerősöm mondta...


forintra átszámítva pl ott olcsóbb a cukor mint itt...



pl: [link]

2012. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön is csak akkor élsz jól, ha keresett szakmában vagy diplomával tudsz elhelyezkedni. Egy mosogató vagy takarító lényegében éhbérért dolgozik. A bérleti díjak, a rezsi, tömegközlekedés horror drága. A ruhákat mondanám olcsóbbnak, a kaja a legtöbb nyugati országban nagyon sokba kerül, minimum az itthoni árak kétszerese.

A képzetlen munkaerő csak akkor jár jobban odakinn, mint itthon, ha innen ingázik át mondjuk Ausztriába, ott dolgozik, ott kapja a fizetését, de itt vásárol és lakik.

2012. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor lehet picit jobb egy nem szakmunkát végzőnek a helyzete, ha olyat csinál pl, hogy ápol idős embert és nem kell szállást fizetnie és spórol, nem költekezik, elteszi a pénzt és kb 3 havonta hazahozza. Mert a barátnőm ezt teszi. De ez az állapot is csak egy fokkal jobb annál, ami itthon lenne neki, hogy dolgozik és a rezsijére elég csak a fizetése, vagy arra sem.
2012. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton 3 dolog drágább, mint itthon:


- lakás

- közlekedés

- szolgáltatások


A bevásárlás gyk. olcsóbb és a termékek sokkal jobb minőségűek.

2012. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én is azt mondom, hogy csak akkor éri meg nyugatra jönni, ha keresett szakmával és jó nyelvtudással érkezel. Egy mosogatónak vagy takarítónak ugyanúgy sz*r élete lesz. Pl. Angliában hiába magas a minimálbér, de abból lakást, autót fenntartani nem tudsz. Minimálbérrel csak szobát bérelhetsz másokkal együtt lakva. Spórolni pedig nagyon kell, mert ha kifizeted a lakbért, közlekedést, akkor csak akkor tudsz spórolni, ha nem igen szórakozol.
2012. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugaton 3 dolog drágább, mint itthon:


- lakás

- közlekedés

- szolgáltatások


A bevásárlás gyk. olcsóbb és a termékek sokkal jobb minőségűek."


Egyetértek! Nekem pl. 25 fontba kerül a hajvágásom. A barátnőm pedig havonta egy alkalommal megy el egy teljes test-arc kezelésre, ami közel 160 fontba kerül neki.

2012. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Van egy nagyon fontos dolog, amit érdemes lenne szem előtt tartani, habár rengetegen átsiklanak felette. Ezt a fogalmat így, hogy "külföld" konkrétan nem igazán lehet értelmezni. Ezért nincs is sok értelme az ilyen kérdéseknek, hogy milyen az élet KÜLFÖLDÖN, mennyi a fizetés KÜLFÖLDÖN, mire elég mindez KÜLFÖLDÖN? Hiszen minden ország teljesen más és egyedi. Míg az egyikre igaz, hogy a minimálbéres takarító állás ott is csak az éhen halásra és nyomorgásra elég, addig más országokban ez a kijelentés már egyáltalán nem állja meg a helyét.


Én már több országban is éltem, tanultam és dolgoztam, szóval tudok konkrét példákat hozni. Angliában kb 800-900 font a minimálbér, ami valóban nagyon csekély az ottani árakhoz képest. Mi egy szobát béreltünk egy nagy házban fejenként 300 fontért havonta, kb 150 font elmegy a közlekedésre és mondjuk 200 a kajára. Ekkor már alig marad pár száz fontod, nem vettél ruhát, vagy bármi nagyobb dolgot, nem szórakoztál, és 12 emberrel nyomorogsz egy házban és osztozol a fürdőszobán. Egy jó kis egyszobás lakás olyan 1000 fontnál kezdődik Londonban havonta, ami több!! mint a minimálbér. Diákként csináltam ezt, jó móka volt, de családostul nem olyan nyerő.


Másik példa, ahol most élek, és ellenpéldául szolgál a londoni viszonyoknak. A minimálbér olyan nettó 1150 euró körül van. Kb 600-700 euróért normális 2 szobás lakást lehet bérelni, tehát egy pár esetében fejenként kb 300-350 euróért. Kaját bőven meglehet oldani olyan 150 euróból fejenként (az alap élelmiszerek olcsóbbak, mint Magyarországon, pl 10 tojás itt 1 euró, azaz 300 ft). Még mondjuk veszünk 150 eurót havonta ruhákra szórakozásra ilyenekre, és akkor is megspórol havonta egy minimálbéres 500 eurót, azaz közel 150 ezer forintot. Na, erre mondja bárki is azt, hogy nem éri meg.


Azt hiszem ez a két példa nagyon jól érzékeltette, hogy milyen hatalmas különbségek vannak országok között. Szóval, ha valaki a külföldre költözésen gondolkodik konkrét országok specifikus viszonyait kell vizsgálnia és összehasonlítania, nem csak úgy nagy általánosságba véve a külföldi életről elmélkedni.

2012. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na és melyik ez a hely, ahol most élsz, akár priviben is megírhatod, mert nekem tetszik.

Én szeretnék menni külföldre dolgozni, de kb valami betanított munka, takarítás, mosogatás jöhetne csak szóba.

2012. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így igaz amit utolsó előtti írt.Én Luxemburgba akarok menni mint programozó vagy tesztelő.

5-6ezer eurót meg lehet kresni főleg a karrierista magyar mentalitással,mert nagyon sokat dolgozunk ezt hallom és szeretnek minket és megbecsülnek.


Egyáltalán nem drága hely:

A tojás kb.1 euró

A kenyér:1euró 20körül van

A gázolaj 1euró 40,igen jól hallottátok

A kondibérlet 50-70 euróba kerül.

A csirkemell nekem 5-7 euró lenne kb naponta,a rizs 1-2 euró.

Szobát lehet 500euróért bérelni


Akkor mi is a drága?

2012. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!