Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz velünk Magyarok?

Mi lesz velünk Magyarok?

Figyelt kérdés

Mi lesz így velünk emberek...?

2012 január 1-től elveszítettem az állásomat és azóta sem találok semmit. Van 3 szakmám, érettségim, felsőfokú jogi végzettségem és sehova nem kellek. Hetente járok be a munkaügyi központba érdeklődni, de mindig azt mondják, hogy nincsen számomra állás.

Itt felénk (Somogy megye) hatalmas a munkanélküliség. Akik más megyében élnek mit tapasztalnak, máshol lehet azért elvétve munkát találni?


2012. márc. 6. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugaton jobb a helyzet:D
2012. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarország többi részén is nehéz állást találni, sajnos. Sőt manapság még Nyugat-Európában is jóval nehezebb, mint néhány évvel ezelőtt. Én Nyugat-Európában élek, azt kell mondjam, hogy a képzettséget nem igénylő munkát még majdnem nehezebb találni, mint szakmabeli munkát.(Én 3,5 hét alatt kaptam informatikai állást, az ismerősöm meg 1,5 hónapja csak alkalmi takarítást meg mosogatást kap.) Sehol sem jó a helyzet, mindenhol kell egy nagy adag szerencse, mert rengeteg a munkanélküli.
2012. márc. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, mi konkrétan országosan munkahelyet teremtünk. A pénzt és a piacot pedig a multiktól vesszük el. Hajrá magyarok! Nem lehet mindig csak másra várni, hogy majd megoldja a helyzetünket! Van tervünk és elszántságunk. Ennyi kell csak!
2012. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én belefáradtam ebbe az egészbe. Nincs munkám, semmi tulajdonom, de a tvben meg a rádióban folyton azt kell hallanom, hogy milyen jó nekem itt (a kormány meg a birkái szerint). Én nagyon erősen elgondolkozom azon, hogy miként lehetne lelépni a kontinensről
2012. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Míg a magyar vállalkozások sorra dőlnek be,tovább szigorítják és tovább növelik az adók számát, az APEH vagy NAV emeletek és dolgozók száma pedig tovább nő.Fordítani kellene.Segíteni azokat akik kitalálják miből is lehetne megélni,teszik a dolgukat és nap,mint nap kockáztatnak.Mert ha nekik megy a dolog tudnának további munkatársat is felvenni.De ezek a járulékok mellett hülye aki valakit is alkalmaz (vagy kénytelen, ekkor a kérdés vajon meddig bírja)Csak arra nem gondolnak a kedves NAV dolgozók, hogy ha sok f@satás után a vállalkozók sorra intenek be és adják vissza az adószámokat, nem lesz kit ellenőrizni és így nekik se lesz munkájuk. Ez a tendencia már régóta jól látható.Ők vajon mikor veszik észre?
2012. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért ne pusztán a munkaügynél keress állást, mert úgy nehéz lesz. Próbálj felmenni pestre, ott mindig van valamilyen munka.
2012. márc. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudjátok én már nem is tudom mit mondjak erre...

Nekem is van többféle végzettségem.

Cukrászként azért nem alkalmaznak, mert a legtöbb cukrászüzemben tanulókkal végeztetik el a dolgokat, utánuk nem kell annyit fizetni, magyarul ingyen dolgoznak, így hülyék lennének engem alkalmazni. Ha alkalmaznak is valakit, az olyan személy, akinek nincs meg hozzá a szakmunkás végzettsége, így kevesebb bért kell fizetni neki, nem kell a szakmunkás minimálbért.

Próbáltam műkörmösként vállalkozóként dolgozni, de lehetetlen azt a pénzt kitermelni, sokszor voltam úgy, hogy a bérletei díjat alig tudtam kifizetni, vagy úgy kellett kölcsön kérnem, hogy ki tudjam fizetni.

Elvégeztem egy óvodai dajka tanfolyamot, de ilyen helyekre kihalásos alapon lehet bejutni...végigkilincseltem városunk összes intézményét.

Van egy szoftverüzemeltetői végzettségem és egy felsőfokú ifjúságsegítő okj-s papírom.

Lassan 30 leszek és fogalmam sincs, hogy mi lesz velem.

Jelenleg 4 órában havi 35 ezer ft-ért takarítok egy iskolában :-( Kilátásom sincs semmire.

2012. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azért ne pusztán a munkaügynél keress állást, mert úgy nehéz lesz. Próbálj felmenni pestre, ott mindig van valamilyen munka."


Ez így ebben a formában nem igaz. Több ismerősöm jött haza munka híján.

2012. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!