Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak holnap? Még...

Mit csináljak holnap? Még sosem voltam ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés

Nos holnap állásinterjúra megyek, és félő, hogy megint házalós munkába akarnak belecsalni. De még nem voltam ilyen állásinterjún, hogyan kell nemet mondani? Vagy kell egyáltalán? Elég hacsak nem megyek el a következőre?

Valaki segítsen légyszi, aki már járatosabb álláskeresés ügyben :)))))


2012. márc. 1. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne lássák rajtad a hezitálást, tétovázást! Ha ezt látják, beugratnak, aláíratnak. Csak abba menj bele, amiről tudod, hogy szeretnéd csinálni. Végső esetben kérj gondolkodási időt, hogy majd jelentkezel.

Sokszor nekik a cél az ügyfél megszerzése, s ha aláírtál, már nehéz kihátrálni.

2012. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jellegű a munka, határozottan mondj nemet. Ezek olyanok mint a piócák. Ha látnak rajtad egy csepp bizonytalanságot is, rád ugranak, nem fognak békén hagyni. hidd el, tapasztalatból írom. Eleinte én is úgy voltam, hogy nem akartam megbántani senkit, de nekik megvan a módszerük, hogy hogyan billentsenek ki, hogyan tegyenek bizonytalanná. Határozottan közöld, hogy Köszönöd, de nem erre számítottál és szépen elköszönsz. Hidd el, nem fognak megsértődni és megjegyezni az arcod, annyi ilyennel találkoznak naponta, hogy nem is emlékeznek rá.
2012. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem is be akartak hálózni, amíg kedves vagy, és illedelemes, nem hagynak nyugtot. Hívogatnak, elmondják, mekkora lüke vagy, hogy kihagyod ezt a fantasztikus stb...alkalmat, muszáj velük szigorúnak lenni.

Engem hívogattak. Egy idő után nem vettem fel. Hívtak más számról, ha felvettem, hallgattam a telefonba, nem csaptam le, vártam, hogy letegyék ők. Idővel megunták.

2012. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aranyszabály a döntés meghozatalánál. Kérj gondolkozási időt. (Több nap) Ha azonnali döntést várnak, az automatikusan NEM!
2012. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm a válaszokat! :) Remélem sikerrel járok holnap :) Ha nem, akkor igyekszem magabiztosnak lenni..
2012. márc. 1. 20:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk még nem sétáltam ki sehonnan.... holnap kiderül. Szorítsatok! :)
2012. márc. 1. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Te meg írd meg, mi volt! Hogy okosodjunk mi is:))
2012. márc. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megjöttem :) Kiderült hogy az álláskereső oldalról, ahol regisztráltam, onnan keresett meg egy bróker cég üzletkötő munkára. Sajnos az, hogy kik ők és micsodák, az ott derült már ki. Az ismerőseimnek és azoknak az embereknek akiket később megismerek kellett volna pénzügyi szolgáltatásokat eladnom jutalékért.

Gondolhatjátok, nemet mondtam. Nem éri meg.

2012. márc. 2. 10:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Na az ilyen munka az, amit soha nem tudnék csinálni. Ez a kidobnak az ajtón, bemászok az ablakon. Én, ha eljön hozzánk egy ilyen üzletkötő, mert annyira erőszakos, hogy rábólintunk, na jól van, jöjjön akkor. Beszél másfél óráig, s nekem végig az jár a fejemben, hogy ez engem nem érdekel. Aztán itt hagyja a névjegyét, hogy majd keres, gondoljuk át. És napokig görcsben vagyok, hogy hogyan mondjak neki nem-et. Ilyen érzésekkel én magam képtelen volnék házalni. De félő, hogy a hirdetett állások 80%-a ilyen, meg ML, mert a többit nem kell hirdetni.

Na, fel a fejjel, talán akad valami értelmesebb munka is!

2012. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elkeserítő, hogy javarészt az állásajánlatok ilyenről szólnak. :-((( Nem is értem, honnan vannak még emberek, akik ezt képesek csinálni, van gyomruk hozzá. Örülök, hogy tudtál nemet mondani, sok sikert a későbbiekben.
2012. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!