Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy manapság...

Miért van az hogy manapság ciki dolgozni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm, a mai 20 éves korosztályból egyáltalán semmit nem csinál, nem dolgozik, nem tanul, csak úgy van.Hajnalig számítógép előtt ülés, nappal barátokkal lógás.

Én 32 vagyok, de 19 évesen elmentem dolgzni, és nem azért mert a szülők küldtek, hanem mert nekem igényem volt rá.

Miért fordult ennyire meg a világ?


2008. ápr. 8. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:

igazából nem fordult. Pont az a baj.

A szocreálban mindenki dolgozott. Legalábbis elvileg. Valójában mindenkinek volt munkahelye, de csak kevesen dolgoztak igazán.

Most ez a szemlélet él tovább. Csak most nincsenek mesterségesen duzzasztott létszámú állami vallalatok. Kb. ugyanannyian dolgoznak most is, mint annó, csak aki manapság nem dolgozik, annak nincs munkahelye, ezért feltünőbb.

2008. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok az ismerősöm, aki nem dolgozik sem alkalmazottként sem vállalkozóként. 30 évesen otthon ülnek és ahogy Te is írod, hajnalig számítógépeznek, aztán délig-egyik alszanak. A nyugdíjas szüleik nyakán élnek és azt mondják, hogy ja, nincs munka. De nem is keresnek egyáltalán. Havonta 2 önéletrajzot elküldenek jó esetben és ennyiből áll az álláskeresés. Tanulni se tanulnak. Általában fiúk ők és a munkán kívül barátnő se kell nekik.
2008. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elveszit a kedvüket, hogy ha csak nincs jó képzettségük vagy kapcsolatuk, annyit se keresnek, hogy megéljenek belőle (rezsi, kaja stb). Ezért inkább laknak a szüleikkel, és homokba dugják a fejüket.
2008. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki dolgozni. Az ciki, hogyha sokat dolgozik valaki picike pénzért. Ha valaki meg tud élni abból, hogy alszik és számítógépezik, akkor lelke rajta. Sokan vannak olyanok is, akik egyszerűen nem tudják, mit dolgozzanak és nem is könnyű ma elhelyezkedni.
2008. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!