Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában mérnök informatikusk...

Angliában mérnök informatikusként el lehet helyezkedni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Végül is azt szeretném megtudni hogy el lehet e helyezkedni ilyen diplomával MAGYARKÉNT. Milyen életszínvonalon lehet élni ott egy system engineer fizetésből, jobb mint itthon pl. 200.000 Ft-ot megkeresve? Ha valaki konkrétan tudja hogy kb. menyit keres kint egy mérnök akkor legyen szíves megírni. Gondolom az erős nyelvtudás az alap. Esetleg meg éri e elsőnek kimenni valamilyen áruházi vagy egyéb munkára erősíteni a gyakorlati nyelvtudást? Légyszives csak olyanok írjanak akik már dolgoztak kint vagy most is kint dolgoznak.
2012. febr. 11. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Helló! Én kinn élek és egy nagy cégnél vagyok "front-end web developer". Meglátásom és eddigi tapasztalatom szerint itt nem a papír, hanem a valós tudás és tapasztalat számít! Nekem nincsen diplomám, csak egy otthon szerzett okj-s papíron, mégis dolgozom. A cégek 99%-a szakmai interjún alaposan felmér, majd pedig egy kiterjedt tesztfeladatot íratnak veled. Ezek alapján(tesztfeladat, interjú) döntenek. Az IT szektorban a fizetések éves szinten bruttó 20.000 font körül indul és kb. 3 év angliai tapasztalattal elérhető az éves bruttó 30.000 -35.000 font, tapasztalt poziciókban(legalább 5+év angliai tapasztalattal) megkereshető az évi bruttó 40.000 - 45.000 font. Ennél nagyobb fizetést is el lehet érni, de ehhez nagyon sok angliai tapasztalat és diploma(lehetőleg angliai egyetemről)kell. (Ha az IT tudás mellé társul valamilyen pénzügyi diploma is, akkor még több a fizu.)


De kezdőként, amíg nincsen angliai tapasztalatod és referenciád, addig az évi bruttó 20.000 font körüli összeg a reális fizetés. Ez kb. havi nettó 1330 font fizetést jelent, ami azért nem olyan rossz. Én már 1,5 éve itt vagyok és havi nettó 1445 font a fizetésem és így alakulnak a költségeim:


Lakbér:(ez a legnagyobb költség): 520 font/hó

Bevásárlás:160-180 font/hó

Szórakozás: 150-200 font/hó

Telefonszámla:25 font


Megtakarítás: 520-590 font/hó


Most fogok saját garzonba költözni, így a lakbér költségem kb. 750-re fog ugrani.


Kellemesen ki lehet jönni a kezdő IT-s fizetésből és a legjobb az egészben az, hogy nagyon hamar lehet lépkedni a fizetési létrán, így van cél előtted! És igen, a nagyon jó nyelvtudás az alap. Ez egyértelmű! Nem nyelvvizsga kell, hanem valós nyelvtudást!


Ha valami még érdekel, akkor szívesen válaszolok, akár privátban is!

2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ nagyon hasznos volt, ha lesz még valami amit meg szeretnék tudni akkor ha nem gond meg írom privátban
2012. febr. 12. 17:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 600 font megtakarítás fehér galléros melóból nagyon kevés..tényleg ennyire nehéz a mai világban?
2012. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!