Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki mérnök informatikusként...

Aki mérnök informatikusként végzett annak mi lesz a dolga?

Figyelt kérdés
Tehát mit utána a munkája mit kell csinálni? Mennyit keres kb?
2012. jan. 10. 15:20
 1/6 A kérdező kommentje:
jah és ha ilyen szakra szeretnék menni milyen tantárgyból érdemes faktra mennem infó vagy matek?
2012. jan. 10. 15:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Szakirányt választ az egyetem alatt, és annak függvényében csinál majd valamit. Gyakorlatilag bármilyen irányba elmehet, ami a számítógépekhez legalább egy kicsit is kötődik.

A keresete mindenképpen átlag feletti, de erősen függ attól, mennyire jó a szakmájában.

Fakt: csináld mindkettőt, ha lehet. Ha nem, akkor inkább a matekot, mert nagyon sokan elvéreznek az első évben rajta, nagyon durva. Persze az sem árt, ha egy-két egyszerűbb programnyelvet megtanulsz, azokra épülve könnyű majd a többi.

2012. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az infó és a matek is természetesen jól megy infón belül sajna a programozást azt nemtudom hogy menne mert nem tanulunk a suliba. Elég gáz de megfigyeltem (én 5.től egy 8osztályos gimibe járok most 10-es vagyok) minden évbe word és excel van semmi programozás. Mennyek el valamilyen programozós tanfolyamra?
2012. jan. 10. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanfolyamra felesleges menni, ráadásul nagyon drágák. Én anno egyszerűen odamentem óra után az infótanárhoz, elmondtam, hogy infóra akarok menni és szeretném, ha felkészítene emelt szintű érettségire belőle. Oda meg már kell programozni, így heti egy délutánt benn töltöttem nála, meg adott jó sok házit, és megtanultam. Ez a legegyszerűbb megoldás.

De otthon könyvből is megtanulhatod úgy, hogy csak a kérdéseiddel fordulsz hozzá, de ahhoz nagy fegyelem kell. Egyszerűbb, ha ő feladja mindig a házit.

Amúgy az érthető, hogy az osztálynak az irodai programokat tanítja, ezekre mindenkinek szüksége lesz majd, a programozásról ugyanez nem mondható el :)

2012. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm végzett ilyen szakot, 1 évig neki sem volt állása ebben a csodás országban.

Most a Nokiánál dolgozik, telefon alaplapokat tervez.

Éjjel-nappal a laptopjával szaladgál, reggeltől késő estig bent van, még a metrón is tolja.

Múltkor beültünk iszogatni, kikéri a vodkáját, előveszi a gépét és nyomja. Mondom na ne... de hát határidő, muszáj megcsinálni.

Gondolom azért nem volt sokáig állása mert itt is úgy megy, hogy inkább egy embert szétdolgoztatunk de nem veszünk fel többet, mert azoknak többet kell fizetni. Nem tudom pontosan mennyit keres de gondolom nem túl rosszul, bár ennyi melóért meg is érdemli.

2012. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Matek fizikát ajánlanám. Ha a fizika nem lehet akkor inkább az infó. De jobb lenne mindháromból faktolni.


Én mérnökinfós hallgató vagyok a BME-n. Neked is ezt ajánlom, ha van kedved hozzá. Az ország legjobb képzése ezen a téren

2012. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!