Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam az e havi kiadásunkat és ha befizetünk mindent marad 4000Ft-unk. Múlt hónapban 20 maradt de most a gyed kevesebb 10ezerrel. Már a banktól kértem fizetéskönnyítést de az egy hónap míg elbírálják és nem is biztos hogy adnak. Van valami otthon végezhető munka ami tényleg fizet? Varrni horgolni tudok de még azzal sem megyek semmire mert nem vesznek semmit.
2012. febr. 9. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Van valami otthon végezhető munka ami tényleg fizet?"


Van, ha pl. tudsz programozni, vagy profin értesz a webdesignhez.


Egyébként nincs.

2012. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ilyenekhez nem értek :(
2012. febr. 9. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pedig NINCS.


És ezt jó, ha tudomásul veszed, nem az egó csökkentése miatt, hanem azért, mert bár az internet tele van hasonló "mesés ajánlatokkal", "keress többszázezer forintot nulla munkával, úgy hogy semmihez se értesz"-ajánlatokkal, de ezek MINDEGYIKE LEHÚZÁS.


A lényegük az, hogy előre be kell fizetned x összeget "regisztrációs díjként", amit a hirdetés feladója zsebretesz, aztán jó esetben ezért kiküld neked egy tájékoztatót, amiben azt javasolja, hogy te is ilyen módon verj át embereket, és így visszajön a befizetett pénzed (kivéve, ha nem egy analfabétát fogsz ki, aki majd feljelent csalásért, és mehetsz a börtönbe ha elkapnak, mert hát ez végülis csalás.)


De a lényeg az, hogy ha nem értesz piacképes, távmunkában végezhető dolgokhoz, akkor ne fecséreld erre az idődet meg a pénzed, mert pénzt az nem fogsz látni belőle, viszont a befizetett pénzedet jó eséllyel elbukod, de ha nem is, akkor is több hónapos, vagy éves utánajárás.


E-mailek írására, reklámanyagok begépelésére és e-mailen elküldésére, direkt marketingre, meg amit még hirdetni szoktak semmi komoly cég nem keres távmunkást, mert ezt a saját alkalmazottaik is el tudják végezni seperc alatt.


Illetve e-mailes levelek küldésére keresnek balekokat, ami addig működik, amíg valaki fel nem jelenti őket, mivel a kéretlen e-mail küldés büntetendő, és akkor majd te viszed el a balhét, nem ők.


KOMOLY, TÉNYLEGES távmunkák csak tényleg képzett embereknek vannak, de az úgy kezdődik, hogy papíron aláírjátok a munkaszerződést, amiben az szerepel, hogy a munkavégzést távmunkában végzed. Az összes többi lehúzás.

2012. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy általában ezek lehúzások, nem is fizetnék azért hogy dolgozzak. Ha valaki munkát akar adni az munkát ad nem fizetni valót. De már nagyon el vagyok keseredve.
2012. febr. 10. 08:14
 5/11 anonim válasza:
A gyed alatt nem folytathatsz kereső tevékenységet. Van néhány kivétel, pl ha szellemi terméket állítasz elő, vagy pl anyatejadó vagy.
2012. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. De a gyedem is lejár március közepén és a munkahelyemre sem tudok visszamenni mert nem tudnak foglalkoztatni.
2012. febr. 10. 13:55
 7/11 anonim válasza:
Ja, értem. Nem tudsz esetleg a saját gyermekeden kívül más babájára is vigyázni? Egyik ismerősöm egy szomszéd kislányra vigyáz délutánonként. Abból van egy kis mellékese. Fél éves a babája, a szomszédé 6.
2012. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köteles a munkáltatód visszavenni, olyan nincs, hogy nem tud foglalkoztatni és fizetés nélküli szabira kötelez (ezen vagy gyed, gyes ideje alatt). A gyerek 3 éves koráig védve vagy a rendes felmondás ellen. Ne hagyd magad!

A másik: ne várj az oepre, töltsd le a honlapjukról a kompenzációs nyomtatványt és töltsd ki, küld vissza!

2012. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már kitöltöttem a papírt, most viszi párom feladni. Vigyáznék más gyerekére de nincs ilyen :(

A munkahelyemen az a tevékenységi kör szűnt meg ahol én is dolgoztam a 120-150 emberből 5 db irodista maradt. Ha nem tud a végzettségemnek megfelelő munkát adni nem köteles foglalkoztatni. De elég csak azt mondania hogy nincs 6 órás munka elfogadom-e a 8 vagy 10 órásat (amit ugye nem tudok) és ő máris védve van és elküldhet. Jó az új törvény csak nem az anyukáknak :(

De a bölcsi beszoktatást is csak most fogjuk kezdeni.

2012. febr. 10. 15:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyerekfelügyeletért mennyit lehet vajon kérni?
2012. febr. 10. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!