Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi után kimenni Skóciáb...

Érettségi után kimenni Skóciába? (Bővebben lent, okok, érvek-ellenérvek)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok érettségizni, és arra gondoltam, hogy szeptemberbe kimenni Skóciába (azért nem nyáron mert nyárra lehetséges egy munka, amiből lenne kis kezdőtőkém ehhez az egészhez), és ott kint tanulni a nyelvet, és dolgozni aztán itt van két lehetőség:

1; Hazajönni 1-1,5 év után, kis pénzt gyűjteni szerintem a nyelv már menne társalgás szinten (ha nem is vérprofi szinten, de megértetném magam szerintem), lerakni itthon egy OKJ képzést (2éves, ingyenes 23éves korig), nyelv vizsgázni és utána vissza menni tanulni (hiszen ingyenes a felsőoktatás)

2;Kint maradni Skóciában tovább dolgozni (így nem lesz szakmám, csak érettségim) tanulni a nyelvet szintúgy, majd kint le nyelv vizsgázni (IELTS vizsga)és úgy menni egy egyetemre már kint (nem jönnék haza, max látogatni).

Nos szerintetek? Én nem tudom eldönteni.. a szakma szerintem jó lenne, de viszont szeretnék külföldön is dolgozni, és nyelvi környezetben tanulni a nyelvet..


2012. febr. 5. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért épp Skóciába? Borzalmas dialektusban beszélik az angolt.
2012. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ingyenes felsőoktatás miatt, így már szeretnék előtte kint tölteni egy kis időt, pont a nyelvi dialektus miatt.
2012. febr. 5. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Skóciában mit dolgoznál? Van már ötleted? Esetleg ismerősöd?
2012. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az ingyenes felsőoktatás miatt"


Nem ingyenes! Utólagos finanszírozás van egész Egyesült Királyság területén, azaz az egyetemet követően, ha elértél egy megfelelő fizetést, utána vissza kell törlesztened a képzés árát! Mindenképpen érdemes egy piacképes szakmát szerezned, mert egy sima érettségivel, ne számíts valami nagy fizetésekre. Amit érdemes tanulni, az valamilyen mérnöki, műszaki, informatikai terület, mert erre van kereslet. És nem mellesleg ezekkel a szakmákkal lehet olyan fizetésekre szert tenni, amiből normális életszínvonalon lehet élni. (Mert a hiedelmek ellenére, minimálbérből itt sem lehet nagyon kijönni, maximum akkor, ha több ember bérel egy lakást közösen.)

2012. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem egyedül mennék persze, minimum 2-en mennénk (pont a feleződő lakás bérletek miatt)

Egy másik oldalról idézve:

"...minden európai uniós állampolgár számára a skót állam támogatja az egyetemi alapképzést (BsC, BA)."

"A sikeres felvételi után a SAAS oldalán kell jelentkeznünk, hogy a Skót Állam valóban kifizesse a tanulmányainkat. "

Én ebből azt veszem le hogy ingyenes, meg több oldalon is azt írják. Miből gondolod, hogy vissza kell később fizetni?


Konkrét elképzelésem még nincsen hogy amíg kint lennék milyen munkát végeznék.

Olyan egyetemre szeretnék bejutni, ahol építészmérnököket képeznek, és azzal dolgozni később.

2012. febr. 5. 17:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én ebből azt veszem le hogy ingyenes, meg több oldalon is azt írják. Miből gondolod, hogy vissza kell később fizetni?"


Igen, a tanulmányaid alatt ingyenes, de utána, ha elértél egy bizonyos szintű fizetést, akkor törlesztened kell!


[link]

2012. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mit fogsz csinálni, de sok sikert hozzá!:) Magyarországon jelenleg nem lehet boldogulni...
2012. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm :D


18:03: Értelek, köszönöm az infókat sokat segítették, akor ez egy tévhit a "közhiedelemben" hogy teljesen ingyenes.., de egy kérdés, akkor mi történik ha nem értem el azt a bizonyos szintű fizetést? Akkor hitelek, vagy esetleg lassabb törlesztés? És ha elhagyom az országot miután lediplomáztam? (Ez csak így most jutott eszembe)

2012. febr. 6. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!