Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Maléves alkalmazottak, ha a...

A Maléves alkalmazottak, ha a Ryanairhez mennek dolgozni, akkor csak havi 1 milliót kapnak. Te is sajnálod őket?

Figyelt kérdés

"Nekem több Maléves ismerősöm van, most beszéltem az egyik stewardesszel és komolyan sajnálom őket. Tényleg úgy néztek a Malévra, mint a családjukra, ki vannak hiába ajánl munkát nekik a Ryanai és a Wizzair, sokkal többet kell dolgozniuk kevesebb pénzért és rosszabb körülmények között."


"Hidd el, akik normális lt.-nál lehúztak 5-10-15 évet, nem fognak egy sz*r céghez menni, ami levonja a fizujukból az átképzés árát, és alig kapnának többet 2000-3000 fontnál évekig (ne forintban számold, mert úgy soknak tűnik, de a kinti megélhetéshez kevés, pláne családostól - Pest nem bázisa a Ryanairnek)!

Inkább megályáznak egy külföldi társaságot, akik műszakilag is rendben vannak, és normális összeget fizetnek, és emberként bánnak az alkalmazottakkal, nem egy darab sz*rként - nem véletlen, hogy a Ryanair sűrűn tart válogatást."


"Aki lehúzott akár csak 5-10 évet standard társaságnál, nem fog sz*r fapadoshoz menni melózni, és jogosan - az alacsony fizetés, a problémás műszaki állapotok, és a dolgozókkal való bánásmód miatt.

A fapadosoknál nem szigorú a felvétel (utaskísérők), és ebből még nagy baj lesz vészhelyzet esetén."


2012. febr. 4. 13:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk mindenkit jobban meg kéne fizetni.

Hülyeség arra hivatkozni,hogy a buszsofőrt is meg a mozdonyvezetőt is bla-bla...

Én csak személyautót vezetek,de higgyétek el,én is sokember életéért felelek.Meg minden autós vagy akár még nem autós is.Az orvos is,az ügyvéd,az autószerelő...

Itt az a lényeg,hogy egy pilótának nagyon jó adottságokkal kell rendelkeznie.

És nem inkább erkölcsi megfontolásból meg érzelgés szempontjából kell őket megbecsülni,hanem azért,mert ez is üzlet.Az alulfizetettségnek igen nagy demotiváló hatása van.Képzeljétek el,hogy a pilóta,aki az életét meg a millióit áldozta arra,hogy repülhessen,még keresne havi 200-at,sose lenne otthon meg még aggódjon is,hogy miből tartsa el a családját...Helyet foglalnátok a gépén?Én nem.

Ők fontosak a légitársaságoknak.Megb@szhatja magát a vezérigazgató,ha nincs,aki a gépet vezesse.Olyanok,mint a kórházaknak az orvosok vagy egy mérnöki irodának a mérnökök.

2012. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Pontosan arról beszélek én is, hogy örüljenek annak amijük van, amennyit kapnak. Mert mások is végeznek hasonló felelősségű, vagy még nagyobb felelősséggel járó munkát és igen is hozzájuk képest borzasztó alulfizetett mindegyik. Mások is felelnek ember életekért! Ők senkik? Őket nem kell megbecsülni? Hagyjuk már. Akkor sem tudom sajnálni őket. Azért, hogy elvesztik a munkájukat, azért igen, mivel ők is emberek valamiből élniük kell, de nem azért mert 2 helyett 1 millát keresnek. Ez az én magán véleményem ami nem fog megváltozni. Ha ti sajnáljátok az pedig a ti magán véleményetek és az sem fog változni. Szóval ki így-ki úgy. Üdv.
2012. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért vegyük hozzá, hogy ha a busszal/vonattal bármi gond van, megállok, és ennyi. A vonaton van vészfék, a buszsofőr meg a defektet lereagálja, megáll, és kész. 5-6 másodperc múlva már semmi dolga. De ha pl. az Atlanti-Óceán felett romlik el egy hajtómű, az mondjuk neccesebb, mert 2-3 órát is repülhet a gép egy kitérő repülőtérig.

Vagy egy pilóta, ha nem veszi észre, hogy elcseszték a gép rakodását, felszáll, kigyullad a hajtómű, ha hülyeséget csinál, átrendezheti nagyon szépen a pesti belvárost. A Malév 767-eseibe pl. 91 ezer (!) liter kerozin fért. Az milyen pusztítást tud csinálni szerinted, ha egy alulfizetett idióta joystickrángató Ödönke a pilóta? :D

Hoppá!

És nem mutogatni kéne, hanem tenni azért, hogy mások is többet kapjanak. :)


Van egy mondás: egy pilóta lehet hogy sokat keres, de vannak olyan pillanatok, amikor az egész életében kapott pénzéért megdolgozik. Pl. ez a pilóta: http://www.youtube.com/watch?v=7AIYpr9R0rI&feature=related (Ez a LOT lengyel légitársaság B767-esének tavalyi hasraszállásáról készült, amikor nem tudott a futómű kimenni a hibás hidraulika miatt - senki nem sérült meg!)

2012. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

# 10/13 02-04 23:31


És sem vezettem még (napjaink repülőgépének) egyikét sem, és nem is voltam még tűzhányónál, mégis tudom, hogy előbbit nagyobb rész könnyű vezetni (a leszállás lehet a kivétel), és a tűzhányó meg veszélyes forró gázokat és kőzet is képes kilövelni.


Amúgy egy MALÉV-os pilóta mondta M1-es interjúban ott a cockpitben a pilóta ülésben ülve, hogy jobban szerette a Tupoljeveket mert azokat még ő vezette és nem a robot pilóta, amikor a riporter ezt viccnek vette az kiigazította, hogy ezt a legkomolyabban mondta. Amúgy már rég felmerül, hogy mint a metronál vagy egy ellenőrző pilóta vagy egy se legyen a gépen és az utasok biztonságérzete miatt van még pilota egyáltalán a korszerű repülőgépeken.

2012. máj. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tehát nem sajnálom, hogy csak egy millióval terhelik meg a pilóta miatt a repülőjegy árát, meg a másodpilóta alacsonyabb fizujával is olcsóbb lett a légi közlekedés.


Amúgy a TESCO-s árakat például korrektnek tartom, de ha azt mondanák, hogy minden élelmiszer boltban az eladók minimálbére három műszak esetén mondjuk 140 ezer nettó lenne nem sajnálnám, ha át terhelnék a vásárlókra a horbilis hasznuk ellenére. Mert az a nettó 70 azért vicc.


Ja és én amúgy önfoglakozató vagyok, jobb fizuért max. magamnak sírhatok, meg a megbízóknak naponta magasabb megbízásidíjakért (de persze, se perc elküldenének a francba másnap, ha túl lőnék egy határt).

2012. máj. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
átterhelnék* és elnézést a sok helyesírási hibáért, de azért elég késő van, ... - no mindegy
2012. máj. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!