Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki tudna válaszolni ha nem...

Ki tudna válaszolni ha nem találok állást saját magam utám fizethetném a nyugdijjárulékot? 58 éves nő vagyok és másfél év kellene a negyven év szolgálati időhöz?

Figyelt kérdés
Minimálbérhez mennyit kell fizetn?
2012. jan. 23. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Menj el a munkaügyi központba!!! van valami új, az 54 előtt születetteknek, visszaveszik munkakeresőbe és segítenek!
2012. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem vagyok könyvelő, de nekünk legutóbb 60 ezer volt az eü-vel együtt. Egyszóval sok, ha nincs bevétel.
2012. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a munkaügyi központba semmi segitséget nem kapok.

54 ben született nő vagyok és 38 és fél év szolgálati időm van. Már annyi helyen próbálkoztam de semmi eredmény nem volt.Most februárba jár le az álláskeresésem is.

2012. jan. 23. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen a linken található minden információ róla. Ki köthet, milyen feltételekkel, és mennyi a havi minimum fizetendő díja.

[link]

2012. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalul a lényeg:


Megállapodás legkorábban annak a hónapnak az első napjától köthető, amely hónapban a megállapodás megkötését kezdeményezték.



A megállapodás megkötését követően a nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettséget havonta - a tárgyhónapot követő hó 12. napjáig - kell teljesíteni. A befizetés elmulasztása a megállapodás megszűnését vonja maga után.



A megállapodás megkötésénél a nyugdíjjárulék-fizetés alapja a megállapodást kötő személy által meghatározott jövedelem, legfeljebb azonban a megállapodás megkötésekor érvényes járulékfizetési felső határ napi összegének figyelembevételével a naptári hónapokra számított összeg, de legalább a megállapodás megkötése napján érvényes minimálbér összege. A járulékfizetési felső határ 2012. évben napi 21.700 forint, a minimálbér összege pedig havi 93.000 forint. Megállapodás esetén a nyugdíjjárulék mértéke 34 %.



Példák a fizetendő összeg megállapítására:



1. minimálbér alapján megkötött megállapodás esetén 93.000 * 34% = 31.620 forint.

2. 120.000 forint választott összeg esetén 120.000 * 34% = 40.800 forint.

3. járulékfizetési felső határ napi összegének választása esetén 2012. március hónapra fizetendő összeg 21.700 * 31 = 672.700 * 34% = 228.720 forint. A fizetendő összeg megállapításánál ebben az esetben a „megvásárolni" kívánt hónap naptári napjainak számát kell figyelembe venni. Például 2012. február hónapban a 21.700 forintot 29-cel, 2012. április hónapban pedig 30-cal kell megszorozni.

Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a megállapodás szolgálati időre és a nyugdíj alapjául szolgáló kereset megszerzésére kizárólag együttesen köthető meg.

2012. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként csak hozzátenném, hogy a nők 40 év szolgálati idő utáni nyugdíjba menetelében - az én tudomásom szerint - ez nem segít, mivel kizárólag munkaviszony, és egyebek számítódhatnak bele a 40 évbe, külön megállapodás alapján történő szolgálati idő és nyugdíj szerzése nem.

De lehet, hogy ez az idei évtől változott, azt nem tudom.

2012. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!