Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőfokú végzettségűek! Ti...

Felsőfokú végzettségűek! Ti hol kerestek állást? Milyen felületeken, fórumokon, csatornákon?

Figyelt kérdés
Természetesen ismerem a profession,workmania,jobline stb oldalakat. Ezeken kívül merre?
2012. jan. 12. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kozigallas.gov.hu

De ettől mostanában ne várj sokat, épp most rúgnak ki 7000 embert a közszférából :P

2012. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aktatologató semmiképp sem lennék. Azért köszi az ajánlatot :D
2012. jan. 12. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Na, én "aktatologató" vagyok, kösz a megbecsülést :P

De én kérlek, legalább DOLGOZOM és adózom, nem ingyenélő, segííííjér kuncsorgó MUNKANÉLKÜLI vagyok a piacon semmit nem érő diplomával... mer' beszélhetünk ám így is :D

2012. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos még pályakezdő vagyok így munkanélküli segíly nem jár de a cociálist meg a családit kapjuk.


A diplomám nem "semmitérő", hiszen a kemény fedele miatt a legjobb alátét.

2012. jan. 12. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Végülis neked van igazad, nincs még egy olyan hülye állam a világon mint a miénk, amelyik a saját dolgozóit köpdösi le :)Szerencsére engem (még) nem érint.

Neked rossz hír viszont, hogy az IMF a hitelért cserébe állítólag azt követeli, hogy vágjuk vissza a segíííjkéket.

Na, akkor lesz az első cigánylázadás, ha megvonják a családit meg az anyaságit...

2012. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olyan nagy gond azért nem lesz, lopni akkor is lehetlesz.


Nyugi téged is fognak érinteni a "kiadást csökkentő" intézkedések, hiszen ha kaki van, akkor a közalkalmazottak béréhez a legkönyebb nyúlni.....

2012. jan. 12. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom én azt jól. 2008 óta egy kanyit nem emeltek az illetményalapon, csak elvettek. Infláció meg ugye azóta is van.

De téged meg az fog érinteni, hogy mikor legközelebb el akarsz intézni valamit, majd 5 órát kell várakoznod, mert ügyfél meg munka az nem lesz kevesebb, csak ügyintéző :D A főnököket ugyanis nem rúgják ki sose, csak azokat, akik a debil, hülye, arrogáns ügyfeleket kezelik napi 10-12 órában, mert már így se bírják.

Egyszóval, akik az érdemi munkát végzik a hivatalokban.

Meg is hálálja nekik mind az állam, mind a társadalom: az egyik alulfizetéssel, a másik meg aktatologatókká bélyegzéssel.

Érdekes, de mikor pl. nem jön válasz 5 hónapig az ügyfélnek, mert egyszerűen annyi a tologatandó akta, hogy azt emberileg képtelenség megcsinálni, akkor meg mindkettő rázza az öklét, és eszébe se jut, hogy esetleg benne van a hiba :P

2012. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne vedd magadra. :D


Egyrészt a végzettségem teljesen más jellegű, másrészt ha más diplomám lenne és hosszútávon gondolkodnék akkor sem a közszférát választanám, hanem egy multit vagy egy állami céget (hol jó eséllyel lehet lopni :D). Mert pl ahogy az ország gazdasági helyzete romlik úgy lesznek összevonások, elbocsájtások a közszférában.Legalábbis én így gondolom.

2012. jan. 12. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De "az ellen nem véd", mert hiába akarsz te multinál elhelyezkedni pályakezdőként, mert ott meg a minimum 2-3 év szakirányú gyakorlatot várják el. Az meg nem lesz, mivel gyakorlat híján nem vesznek fel sehova, ugye. Pénz híján meg nem tudod továbbképezni se magad, ráadásul folyamatosan felejtesz :) (mindez persze nem érvényes, ha valami felkapott diplomád van, de akkor meg az általad felsorolt álláskereső oldalaknak bőven elégnek kellene lenni, ugye). Ráadásul ha megnézed a multik oldalait, hááát, ott sincs az a hatalmas üresedés az állásokban. És ha a tőke menekül ki az országból, akkor mégúgy se lesz.


Aztán majd ahogy apadnak a pénzügyi forrásaid, lehet, hogy eljutsz majd oda, ahova én, hogy jó lesz már az "aktatologatás" is, csak valami legyen.


Ahogy Hofi mondta: nincs sok különbség köztünk, csak te még kint vagy :P

2012. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!