Mennyire vagyok köteles bemutatni a papírjaimat állásinterjún vagy leendő munkáltatómnál?
interview-nél helyett interjúnál/interjún
nekem még sose kérték egyetlen állásinterjún sem semmilyen papírom, de ha te diplomát hazudsz magadnak, akkor legkésőbb az első munkanapodon le fogsz bukni, ugyanis a beléptetésnél köteles vagy az okirataid bemutatni
ne írd így, pláne ne direkt
azért nem kérik a papírokat interjún, mert nem szokás, soha sehol...
Semennyire nem vagy köteles bemutatni, legfeljebb ha nem mutatod be, nem vesznek fel. Ugyanis ők meg nem kötelesek pont téged alkalmazni.
Esetleg fejleszd az önéletrajzod, és tanulj még, hogy legyen piacképes tudásod, hogy felvegyenek.
Ha tovább tudnék tanulni, akkor letennék egy eladói végzettséget, de nincs pénzem, gazdasági infóval meg nem érek semmit sem, pláne nem középfokúval.
Diplomás embernek bárhová van belépője az álláspiacon, pincérnek is jobban felvesznek egy olyat, akinek van diplomája, annyit érek el vele...
"Diplomás embernek bárhová van belépője az álláspiacon, pincérnek is jobban felvesznek egy olyat, akinek van diplomája, annyit érek el vele..."
Sok diplomás meg itt panaszkodik, hogy pont a diplomája miatt nem veszik fel.
Pincérnek meg pont nem kell diploma, maximum nyelvtudás, ha olyan helyen dolgozik.
"Ha tovább tudnék tanulni, akkor letennék egy eladói végzettséget,": ehhez nem kell továbbtanulnod, megteheted tanfolyamon is. Sőt, a munkaügyik is szoktak kereskedő-boltvezető tanfolyamokat indítani, ami nemcsak hogy ingyenes, de a tanfolyam idejére még keresetpótló juttatást is adnak.
"a szüleimre sem számíthatok, mert még mindig szocialista rendszerben érzik magukat, azt mondják, hogy 14 éves korukban már dolgoztak, semmihez sem kell szakma"
Valószínűleg a szüleid velem egykorúak. Én is a szocialista rendszerben kezdtem el dolgozni, nem vagyok már mai csirke; de már az én szüleim korosztályában sem volt jellemző, hogy 14 éves korukban elkezdtek volna dolgozni, és nagyon sok mindenhez kellett akkor is szakma, sőt megfelelő végzettségi fokozatú szakma. Az én korosztályomban pedig jellemző volt, hogy aki nem tanult tovább a 8. osztály után érettségit adó iskolában (gimnázium, szakközép), az az szakmunkásképzőben tanult, ahol egyből szakmát kapott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!