Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ügyvédnek/jogásznak hogy...

Hur093 kérdése:

Egy ügyvédnek/jogásznak hogy kell elkezdenie a karrierjét?

Figyelt kérdés
Eléggé érdekel ez a szakma,de nem tudom, hogy kezdjem el, mert mindenki csak tapasztalt ügyvédet szeretne, de így hogy legyen tapasztalattja a még tapasztalatlannak?
2011. dec. 28. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Hát ugye nem mindegy, hogy jogászra vagy ügyvédre vagy kíváncsi, ugyanis a jogász a nagyobb kategória, abba sok minden belefér, többek között az ügyvéd is.

Induljunk ki abból, hogy ügyvéd akarsz lenni:

1. Elvégzed az 5 éves jogi egyetemet. Ez még általános és egységes, osztatlan képzés.

2. Leteszed a - szintén egységes - államvizsgákat.

3. Elhelyezkedsz egy egyéni ügyvéd mellett vagy egy ügyvédi irodában mint ügyvédjelölt, és legalább három évet eltöltesz ott. Eközben jársz az ügyvédiskolai képzésre.

4. Leteszed a szakvizsgákat.

5. Ezek után vagy alkalmazott ügyvédként elhelyezkedsz valaki mellett, vagy nyitsz egy saját ügyvédi irodát. Általában jelöltként már ki lehet építeni egy kisebb ügyfélkört, de ez azért nem valószínű, hogy elég még az önálló megélhetéshez, meg egy iroda fenntartása nagyon drága dolog, ezért a kezdő ügyvédek sokszor még a principálisuk (az ügyvéd, akiknél jelöltek voltak) mellett maradnak egy ideig.

Ha bármi kérdésed van, szólj nyugodtan, én most jelöltként dolgozom, úgyhogy épp benne vagyok ebben a folyamatban. :)

2011. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
es az sem art,ha szakosodsz valamerre(buntetojog,csaladvedelem,ingatlan,eu,barmi)mert ha jobban belemelyedsz egy temaba,akkor konnyebben leszel hiteles,mint a standard "kisvarosi" ugyved,aki mindenhez ert,de...
2011. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a szakjogász képzésre gondolsz, akkor igen, azt már a jelölti időszak alatt meg lehet csinálni.

Persze egy területre ráállni külön szakképzés nélkül is lehet, csak akkor mint megnevezést, nem lehet használni azt, hogy "XY szakjogász".

Emellett nem árt legalább egy, de inkább két idegen nyelven tárgyalóképesnek lenni, mert egyre több a külföldi ügyfél. (Céget alapítanak itt, ingatlant vesznek-, eladnak...)

2011. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

saját példámat mesélném el:


Jogi egyetemen van egy 30napos kötelező szakmai gyakorlat. Találomra felhívtam pár ügyvédet, hogy vállalnak-e. Az egyik vállalt. eltöltöttem az időt, de én is jól beleéreztem a dolgokba, ők is meg voltak elégedve velem. Mikor lejárt a kötelező idő, megemlítettem az ügyvédnek, hogy utolsó évemben esetleg suli mellett részmunkaidőben (heti 2-3 nap) e tudok segíteni nekik, ha gondolják. Kellettem, maradtam, heti 3 napon. Mellette csináltam a sulit, vizsgáztam. Majd államvizsgáztam. Mindezt munka mellett. vagyis egy héten 3 napon dolgoztam, a többi 4 napon tanultam. Mikor megvolt minden államvizsgám, és szerencsére olyan eredménnyel, amit ők is elvártak, leültünk, megbeszéltük, hogy hogyan legyen tovább. Szerencsém volt. Nagyon meg voltak velem elégedve ez alatt a 1,5év alatt, fejlődtem, alkalmazkodtam, így megállapodtunk, hogy jan 28.-án avatás után hivatalosan is náluk leszek ügyvádjelölt.


Javaslom próbálj meg valami ilyet. A gyakornokoktól nem sokat várnak, kedvelik is a segítséget, és rengeteget tanulhatsz! Akkor is előnyödre válik az az idő, ha nem ott leszel jelölt, mert beleírhatok az önéletrajzodba, hogy xy-nál x időt eltöltöttél, mint gyakornok, miket csináltál, és máris előnnyel indulsz a többi friss diplomáshoz képest.

2012. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!