Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkabb munkanelkuli lenni...

Inkabb munkanelkuli lenni mint itt dolgozni?

Figyelt kérdés
A hely ahol most dolgozom nem epp egy alommelo, igaz lehetne rosszabb is, rengeteget dolgozom (van hogy napi 15 orat is akar, mult heten pl osszvissz 12 orat aludtam, a fizu az keves (netto 100e sincs), mindenki ideges, kapkod, kiabal es csapkod,lelki terror megy kemenyen, szoval na, egy az egyben nem szeretem itt, de munkanelkuli sem szeretnek lenni. A helyzet az, hogy most kitalaltak, irjunk ala egy szerzodest, amivel kotelezem magam, hogy 2 evig nem megyek el innen, ha megis megtennem, 500 e forint "karteritest" kellene fizetnem. Ti mennetek vagy maradnatok?Valahogy azert felek alairni, 2 ev alatt barmi tortenhet.
2011. dec. 20. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mennék a pi.cs.áb@ és keresnék egy másik munkahelyet gőzerővel...
2011. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aláírjátok,aztán fizetéscsökkentés...akkor mit csinálsz?

Amúgy ez szerintem nem szabályos

2011. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
86%

Szia!Ilyen nincs, hogy a munkáltató aláírat veled egy olyan szerződést, amiben kötelez téged arra, hogy 2 évig nem mehetsz.......... A munkatörvénykönyvében utána lehet nézni!! Ez szerintem törvény ellenes. Nyugodtan menj be a helyi munkaügyi központba, ahol szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás és biztos vagyok benne, hogy segítenek ennek utána nézni!!

Üdv.

2011. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyet csak max. tanulmányi szerződésben köthetnek ki, de akkor is csak úgy, hogy elmehetsz, viszont akkor az arányos részt, amit fizettek a tanulmányodból ki kell csengetned. De ha ilyenről itt nincs szó, akkor dobd föl őket, mert ilyet nem csinálhatnak.
2011. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Cserebe beiratnak kulonbozo kepzesekre, stb., de nem a kepzesek arat fogjak visszafizettetni, ha elmegyek, hanem van egy fix osszeg, amit vissza kell. Ha nem lenne gyomorgorcs minden nap, alairnam, de igy nem tudom mit tegyek.
2011. dec. 20. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
a képzés jól hangzik pedig:)
2011. dec. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De azt meg elvegezhetnem anelkul, hogy "eladjam a borom" ket evre, amikor igyis annyi munka van, hogy alig birjuk...
2011. dec. 20. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, hogy nem dolgozol, amíg nem találsz jobbat (férjed keres eleget, eltartanak a szüleid stb.), akkor ne írd alá. Ha viszont már a jövő hónapban sem tudsz rezsit fizetni másképp, akkor sok választásod nincs. De ahogyan azt itt már írták, ez valószínűleg törvényellenes. Ráadásul ha amúgy sem egy jó hely, keress inkább másik állást ezerrel!
2011. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!