Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakot érdemes ma...

Milyen szakot érdemes ma választani?

Figyelt kérdés
Már abszolúte nem tudom milyen pályát válasszak. 18 éves vagyok, humán beállítottságú lány. A matekhoz nem konyítok,a közgazdaság nem érdekel. Érzékem van a nyelvekhez,jól tudok írni,és van készségem a rajzoláshoz is.Sokan azt mondják, hogy nem számít annyira milyen középsuliba megyünk,utána már sokkal nagyobb súlya van, mit választunk. (Itthon ezt sulykolták,ezért mentem informatika szakra, informatikából ugyan jó vagyok és szeretem,de a matek+fizika harmatgyenge.) Először újságíró szerettem volna lenni, azt mondták erre, Dunát lehet rekeszteni a zsurnalistákból. Mikor arra gondoltam, hogy a helyi egyetem Művészeti Karára jelentkezzek, akkor azt mondták az ilyenek potenciális munkanélküli képzők. Mégis akkor, mit válasszak? Itthon meg lehet élni egyáltalán bármiből is?
2009. máj. 13. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha magas szintu es jo helyen szerzed, bolcseszdiplomaval is el tudsz majd helyezkedni. Sajnalom, hogy rossz a kozvelemeny az altalad emlitett szakokrol, pedig ha valaki tehetseges es elszant, az ugyis boldogul.
2009. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ezt akár én is írhattam volna..:D Én elmentem újságírónak, mert gyermek korom óta az szeretnék lenni. Nekem azt mondták, azt tanuljam, amit szeretek, mert később megbánom, ha nem. Nem is akarom, hogy olyat dolgozzak, ami csak nyűg. Neked kell eldöntened, mit választasz! Én azt mondom olyat, amit a legjobban szeretnél. Viszont az anyagi oldalról tekintve, manapság Magyarországon már szinte tök mindegy, ha nincs ismeretséged valahol, nehéz lesz elhelyezkedni, sőt, gyakran még úgysem sikerül. Ez lehet hülyén hangzik, de Kitartás, szerintem valósítsd meg az álmod (ha van:D)!
2009. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai nap te tetted fel a legnehezebb kérdést! Én jómagam bölcsész és gazdasági (pénzügy) végzettségű vagyok, mondjuk én külföldön végeztem, szóval itt más a helyzet. Az előbbit nagyon szeretem, de nem lehet belőle megélni, a másikat meg nem szeretem, olyat meg nehéz csinálni, amit nem tudsz odaadással csinálni. Nekem az a tanácsom, hogy azt tanuld, ami neked tetszik, mert hiába mész ma még menő szakra számítóra, mert az lehet, hogy pár év múlva ugyanolyan telített lesz, sőt mindegyik az már. Azt válaszd, amit a szíved diktál meg a józan ész. Nem lehet kiszámítani, hogy mire lesz igény 8-10 év múlva. Valóban igaz az, hogy mindenhol majd a legmagasabb szintű végzettségedet fogják nézni, és nem a középiskola neve számít. Én azt tanácsolom neked még, mint volt nyelvszakos, hogy esetleg nyelveket válassz (többet is és ritkábbakat), azzal szerintem mindig meg fogsz tudni élni...ne angolt meg németet, vagy azokból csak egyet meg mellé valami kevésbé népszerűt, ami mégis fontos, mint az orosz, kínai, spanyol vagy francia. Bölcsész szakok többsége = munkanélküli képző, vagy max. tanárnak mehetsz vele, azokból meg annyi van és lesz is (hatalmas jelenleg is a túlképzés), hogy szerintem 10 év múlva nagyon nagyon nehéz lesz elhelyezkedni. Nyelvvel viszont lehetsz magántanár, taníthatsz nyelviskolában, továbbmehetsz tolmácsképzésre is.
2009. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg ez?

Kommunikáció és médiatudomány

[link]

2009. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen szakra is jelentkeztem, erre mondták hogy slágerszak :) De a pontjaim szerintem meglesznek rá.


A válaszolóknak köszönöm a gyors hozzászólásokat, hát kitűzött cél hiányában majd úgy tűnik olyan irányban megyek tovább, amiben jó vagyok (hiába túltelített), amiben nem,azt nem erőltetem. Aztán majd elválik..

2009. máj. 14. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!