Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtehetik-e, hogy csak úgy...

Megtehetik-e, hogy csak úgy elbocsátanak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Angliába 1 étteremben dolgozok chefként, ez 1 étterem láncolat, eladtak az összes éttermüket 1 kézbe és lehet ezt bezárják. Szóval ha ezt megteszik, biztosítanak e az alkalmazottaknak másik munkahelyet, vagy kapunk e valami végkielégítést?
2011. nov. 28. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos ebben tudok segíteni,,mivel engem is most küldtek el mert a cég megszűnik,jobban mondva a központba helyezi magát ami majdnem 500km.re lesz tőlem..

Én utána jártam(jobban mondva a párom).A cég nem köteles munkát biztosítani neked,még akkor sem ha önhibádon kívül veszted el az állásodat..Végkielégítés is jár,de másképp mint otthon. Ledolgozott évek után jár valamennyi.Van egy törvény ami kiírja hogy is megy ez..A neten megtalálod..

2011. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nem hibáztál semmit,és nem vagy próbaidős,tehát nem 2-3 hete kezdtél és nem vagy ott még zöldfülü,elméletileg kellene,hogy járjon neked végkielégítés,vagy valami elbocsájtó összeg,bárhogy is nevezzük.Ha gondolod,utánajárhatok.
2011. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Megkérdeztem.

Szóval:

2 év ledolgozott idő után jár a végkielégítés.

Minden ledolgozott év 1 heti bérednek a fele jár..

Például.

Tegyük fel hogy az átlagos heti béred 200 font.

Tegyük fel hogy 3 év ledolgozott időd van...

Akkor a végkielégítés ebbe az esetben 300 font lenne..

Sajnos én is ebben a cipőben járok,és ezért jártunk utána..Ma a főnököm is mondta a törvényt..

2011. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sajnos ha a főnököd elbocsájt akkor annak ott vége..De ha nem tehetsz róla akkor elvileg tutira jár valami pénz összeg...Csak a mai világba sajnos nem könnyű hozzá jutni mert mindíg van valami kifogás!!!!
2012. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!