Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék ügyintéz...

Álláskeresési járadék ügyintézési ideje kb. mennyi idő, egy vagy több alkalom és milyen papírok kellenek hozzá pontosan?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az ügyintézéshez szükséges összes papírodat viszed magaddal, akkor azonnal elbírálják. Ha valami hiányzik, akkor hiánypótlásra szólítanak fel, határidővel.

Az, hogy mi kell, részben függ attól, hogy voltál-e már regisztrált álláskereső, volt-e már munkaviszonyod.

Amik általában kellenek:

Személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adókártya.

Legmagasabb iskolai végzettséged igazoló okirat (pl. érettségi bizonyítvány), ha van külön szakképesítésed, akkor az arról szóló okirat, ha van nyelvvizsgád, akkor annak a bizonyítványa.

Ha már dolgoztál valahol akkor a munkáltatói kilépő papírjaid. Ha több helyen dolgoztál, és utána nem voltál munkanélkülin, akkor 5 évre visszamenőleg mindegyiktől.

Ha volt alkalmi munkád/egyszerűsített foglalkoztatásod, akkor az ezt igazoló papírok. TB kiskönyv.

2011. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
az első válaszához annyit hozzátennék, hogy amikor én mentem, akkor 3,5 héttel későbbre adtak időpontot ;) - kaptam egy sajtfecnit, amin a jelentkezési naphoz be volt írva az a dátum, amikor mentem - de valójában csak 3,5 hét múlva volt érdemi ögyintézés
2011. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor bemégy, aznap el is intézik (ha megvan minden papírod) Csak azoknak kell visszamenni később, akiket hiánypótlásra szólítanak fel. Meg persze később be kell járni az előírt jelentkezési időpontokban, vagy ha behívnak valamiért (pl. állás miatt)
2011. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!