Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen Dolgozni a Generali-nál?

Milyen Dolgozni a Generali-nál?

Figyelt kérdés
Üdv! Állásinterjúra készülök a Generali-hoz, és ez ügyben kérnék pár infót. Milyen ott dolgozni? Üzletkötőként tényleg csak a megkötött szerződések után jár pénz? Mindenképp ki kell váltani a vállalkozóit?Ha valaki később meggondolja magát, a támogatást vissza kell fizetni? Ha valakinek van tapasztalata, szívesen várom a válaszokat. Köszönöm!
2011. nov. 24. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem a Generalinál dolgoztam, hanem a legnagyobb "A"-kezdőbetűs konkurensnél, viszont mivel biztosítős üzletkötői állásról van szó, van némi fogalmam a dologról.


Nálunk volt az első 6 hónapban egy alaptámogatás, erre jött rá a jutalék. Később már csak a jutalék volt. Minden hónapban elvárás volt a min. 2 életbiztosítás, 5 lakásb., emellé ha még tudtál valamit akkor azt is. Ha valaki az első 1 évben mond fel akkor vissza kell fizetni a támogatási összeg egészét.

A vállalkozóit ki kell váltani az üzletkötőknek mert nem alkalmazotti jogviszonyban dolgozol ott. Ezt speciel tudom, a Genereli.nál is így van. A teljesítmény nem tudom ott hogy alakul. De azt tudd, hogy minden biztosítónál van egy alap elvárás.

A vállalkozásod után (ha minimálbérre vagy bejelentve) 49.000,- Ft-ot kell fizetned magad után járulékot. Ez szerintem sok.

És akkor még nem beszéltem arról hogy mennyire nehéz üzletet összehozni, ráadásul az emberektől most nagyon távol áll mindenféle biztosítás mert ott húzzák meg a nadrágszíjjat ahol tudják.

Volt olyan hónapom hogy szépen kerestem, de volt olyan is hogy csak 30 ezret, és akkor a falat vakartam idegességemben hogy a járulékaimat miből fizetem ki, és akkor még hol vannak a csekkek és mit eszünk.


Biztosítós dolgoba csak akkor vágj bele, ha biztos háttér van mögötted (nem kell családot eltartanod), pl. szüleiddel laksz és ők segítik a megélhetésedet. Persze, vannak akiknek bejön de az a nagyon ritka esetek egyike.

Én ráfizettem vele, és meg is bántam.

2011. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából az általad említett "A" betűs konkurenciához is mehetnék, tehát duplán hasznos a válaszod. Pályakezdő vagyok, de egyre inkább úgy érzem, hogy sok lesz ez nekem. Te 1 év után kiléptél? Azután semmit nem kértek rajtad számon a támogatásból?
2011. nov. 24. 17:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Én majdnem 2 évet lehúztam ott. Nyáron léptem ki, és képzeld most október végén kiküldtek egy ajánlott levelet amiben 131 ezer Ft-ot akarnak rajtam behajtani, ilyen-olyan indokkal. Pl. hogy amit kötöttem szerződéseket azt az ügyfél nem fizette és törölve lett stb. Kiakadtam nagyon. Megírtam nekik hogy nem fizetek és ha nem hagynak békén ügyvédhez fogok fordulni. De sajnos van egy olyan érzésem hogy ezzel ők nem hagyták annyiban a dolgot... Szóval szívják a vérem még most is.


Én nem ajánlom hogy biztosítóhoz menj dolgozni. Egy dolog számít nekik hogy hozd az üzletet és az az üzlet lehetőleg életbiztosítás legyen. Teljesen mindegy hogy az jó-e az ügyfélnek vagy nem, mindegy mennyit bukik rajta, a lényeg hogy rá kell beszélned a kötésre. Trénerek oktatnak hogyan kell meggyőzni az ügyfelet ha nemet mond, gyakorlatilag agymosáson kell keresztülmenni.

Én nem voltam egészen jó alany mert az egyik trénerünk már az agyamra ment és megkérdeztem tőle, ugyan mondja már meg hogyan kössön életbiztosítást egy olyan házaspár aki minimálbérből él meg, nyakig vannak a hitellel és a napi megélhetés gondot okoz nekik, akkor milyen lelkiismerettel varrjak a nyakukba egy 10 ezer Ft-os életbiztosítást, holott tudom hogy nem kapnak annyit majd a végén amennyit befizetnek és tudom hogy minden fillérre szükségük van. Nézett ám nagyokat, aznap nem tartoztam a kedvencek közé.

De az elvárás így is MINIMUM havonta 2 életb., + a többi amiket nagyon nehéz teljesíteni. Ha előfordul 3 olyan hónap amikor nem tudod teljesíteni az elvártakat akkor kiléptetnek, és ebben az esetben is vissza kell fizetni a támogatást.

Ja és támogatás is csak abban az esetben van ha az elvártakat teljesíted.

2011. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez így viszont már egyáltalán nem hangzik jól... Bár az "A"-ról 10 emberből 8-tól azt hallottam, hogy isten ments.Komolyan arról oktaktnak, hogy mit kell tenni, ha nemet mond? Jézusom, ez viszont abszolút távol áll tőlem. Egyébként az oktatás ott is 1 hónap volt? Minden nap be kellett menni? Az a legnagyobb baj, hogy egyszerűen pályakezdőként sehova nem vesznek fel, már több mint 1 éve munkát keresek. Ezért gondoltam a biztosítóra. De így azt hiszem kihagyom.
2011. nov. 24. 18:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez minden biztosítónál így van, hogy arra oktatnak mit mondj, hogy fordítsd meg ha "nem"-et mond.

Tudom, mert dolgoztam más biztosítónál is de ott csak 3 hónapot mert ott meg annyit sem kerestem hogy egy e-on és fűtsszámlát be tudjak fizetni, röhejenek tartottam és ráadásul a termékei sem jók. De itt is hallod, ugyanaz mint a másiknál, semmi nem számít csak hogy KÖSS.

Az "A" biztosítónál nem tudsz 1 hónap alatt elvégezni mindent, elő vannak írva az oktatások hogy milyen ütemben végezheted és, kb. 3 hónap alatt mindened meglehet. Mert külön kell vizsgázni 2 féle életb.-ból, lakásb-ból, gfb, casco,stb. Évenként megújító vizsga van, 2-szer vagy 3-szor lehet próbálkozni, ha nem sikerül kiléptetnek.

2011. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy el vagy keseredve a munkanélküliség miatt.

Én pl. most azon a ponton vagyok hogy elmegyek gyárba is 3 műszakba, de ott legalább tudom hogy amiért megdolgozom azt meg is kapom és az fix. Azzal tudok számolni. De a jutalékkal, hogy ebbe a hónapba ennyi, másikba annyi, azzal nem, mert a kiadás havonta ugyanolyan sok. (sajnos egyik csekkem se akar 0 lenni és a kaja sincs ingyen a boltokban)


Pályakezdőként igényelhetsz startkártyát és akkor jobb helyzetből indulsz, mert a munkaadóknak egy bizonyos ideig akkor nem kell utánad járulékot fizetni. Erre pedig ki vannak hegyezve. Ezt mindenképp érdeklődd meg a munkaügyi központban.

2011. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hmmm gondoltam hogy vannak bizonyos normák, mint egy távközlési vállalatnál egy üzletkötőnek, de ezt nem gondoltam volna, örülök, hogy írtam ide. Csak azért hangzott jól, mert van akiről tudok, nagyon bejött neki a dolog, és elég szépen keres (300 felett).Nagyon szépen köszönöm a válaszaid:)
2011. nov. 24. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyat aki jól keres vele. Jó a beszélőkéje és már rutinos, De én nem aza fajta szájbarágós ember vagyok, inkább a lelkizős kategória.


Nincs mit, örülök hogy segítettem.

2011. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én generális dolgozó vagyok,immár 6hónapja. Koplexes hálózatban.

9hónapig kapok 1millió Ft támogatást persze felosztva. Kopmlexnél mindegy mit kötsz csak 75ezer kötésijutalékod meglegyen,és békén hagynak.

nekem van mentorom,rengeteget segít.

Általánosságban 250eFT hozok haza,egy-két napi munkával,mert csak életbiztosításokat kötök.

Ha van kérdésed írj nyugodtan!

2011. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok! Ezt a kérdést nézi még valaki? Érdekelne a 9/9-es emberke válasza arra, hogy most hogy áll. :)

Ma kerestek meg a Generalitól, hogy munkát ajánljanak. Részmunkaidőben érdekelne max, de nem tudom mennyire jók ezek. A kérdést lassan 10 éve taglaltátok itt, azóta azért eléggé telített a piac, mivel az emberek jó részének már mindenféle biztosítása van. Valaki valami info? Köszi,

2021. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!