Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 290 Ft-os órabér reális a...

A 290 Ft-os órabér reális a következő esetben?

Figyelt kérdés
Április hónapban három napot dolgoztam egy cégnél, összesen 28 órát.Megkértek, hogy végezzünk fizikai munkát(takarítás), mielőtt elkezdeném az eredeti(pénztárosi) munkámat.Május 1-jén kezdtem volna pénztárosként és 72000 Ftot ajánlottak bruttó bérként 6 órás munka időre.Április hónapban 28 órára csupán 8150 Ftot kaptam, amikor keményen túlóráztam is.Szerintetek reklamáljak?Jogos a felháborodásom?Úgy tudom hogy a minimál órabér 411 Ft.Azt hazudták hogy a túlórára dupla annyit fizetnek.Jól átvertek...
2009. máj. 12. 12:05
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon alacsony órabér még takarításért is. Reklamálni csak akkor érdemes, ha a munkaszerződésedben ezt nem fogalmazták meg pontosan.
2009. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Szia! Viszonyítás kérdése az egész. Mert a mai világban örül az ember ha talál melót. Én 3 műszakba jártam dolgozni és 8 órákat. 411 Ft-os órabérem volt,de 1. héten délelőtt, 2. héten éjszaka, 3. héten délután és így tovább. Komolyan mondom, hogy összetettem a két kezem, amikor 60000 Ft-ot átutaltak a kártyámra, de inkább 56-58000ft-ot. Ja és szintén fizikai munka egy hűtőgépgyárban.

Végül is te tudod, hogy mit csinálsz, csak fontold meg jól!

Na helló!

2009. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
59%
Neked van igazad, de ha belementél ebbe, plusz ilyen hülye voltál (ne haragudj) akkor szerintem nem fogsz úgysem semmit csinálni!
2009. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szia!

2009. január 1-től a szakképzett bérminimum 87.000.- ezer forint. A takarítói munkát meg lehet csináltatni bruttó 71.500.- forintért, de a pénztárosit már nem, ahhoz ugyanis szakképzettség szükséges. A szakképzett bérminimumhoz nem feltétlen szükséges akárhány év "letöltött" szolgálati idő. Tudom, nehéz döntés, mikor a minimálbér is több a semminél, de szakképzettséggel nem szabad elmenni bruttó 87.000.- alatt. (nettó ez sem sok).

A munkakereséshez sok sikert, kívánom, hogy találj egy céget, ahol kifizetik a ledolgozott béredet.

2009. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszadónak!Hülye vagy te!!!Ha nem tudsz normális választ írni, akkor ne is írj!

Amúgy meg én megbecsültem volna ezt a munkát, mert a mai világban megelégszem én ezzel is.De amint kitakarítottunk ki is rúgtak minket.DE rajtam kívül még sok más ember is így járt.Ez a szomorú.Azt mondták a bért felosztották közöttünk de nem tudták hogy mi alapján.Mert mindenki máshogy kapott.Szóval átvertek, ez van.

2009. máj. 20. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!