Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 290 Ft-os órabér reális a...

A 290 Ft-os órabér reális a következő esetben?

Figyelt kérdés
Április hónapban három napot dolgoztam egy cégnél, összesen 28 órát.Megkértek, hogy végezzünk fizikai munkát(takarítás), mielőtt elkezdeném az eredeti(pénztárosi) munkámat.Május 1-jén kezdtem volna pénztárosként és 72000 Ftot ajánlottak bruttó bérként 6 órás munka időre.Április hónapban 28 órára csupán 8150 Ftot kaptam, amikor keményen túlóráztam is.Szerintetek reklamáljak?Jogos a felháborodásom?Úgy tudom hogy a minimál órabér 411 Ft.Azt hazudták hogy a túlórára dupla annyit fizetnek.Jól átvertek...
2009. máj. 12. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas a jogi ügyekbe,de teljesen egyértelmű,hogy ez így nem jogos.

Én biztos megreklamálnám a helyedbe.

Így kiszámolva a bruttó órabéred 545 Ft lenne.Ha mást nem a levont adód jövöre visszaigényleheted,ha csak addig nem találsz valami piszkosul sokat fizető munkát.

De ezt a túlórás dolgot is simán megreklamálnám.

2009. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, reklamálni fogok.Mert amúgy tegnap felmondtak nekem ideiglenesen, mert nem tudott megnyitni ez a hely ahol pénztáros lettem volna ,de mondták várjak még az álláskereséssel, mert napokon belül rendeződhet a helyzet.Májusban is dolgoztam legalább 6 napot, na arra fizetést még nem láttam.De már elegem van, szerintem szólok hogy utalják azt is és nem szeretnék náluk dolgozni.
2009. máj. 12. 13:00
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
A 411Ft (ami szerintem 406: 71500/176=406) az bruttó. Amit te megkapsz, az meg nettó. Valószinűleg adót vontak belőle, ami kb 40%-ot visz el. 291x1.4~407Ft, vagyis "megvan". Mivel nem teljes hónap, ezért nem vehetik szerintem figyelembe, hogy ez a minimálbérnek felel meg. Persze a túlórát nem számolták el valószinűleg...
2009. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Bruttó 72000 forint? Amikor a minimálbér 71500? Nyomás reklamálni!
2009. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Reklamálni reklamálhatsz, ha nem kell a munka... :S Nekem az anyukám egy nagy gyárban dolgozik, napi 10-12 órát, hétvégén is, bejelentve (!), de még a minimálbért sem kapja kézhez. Aki reklamál, az meg repül. Az ellenőrök meg tömött szatyrokkal távoznak.
2009. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó 72000 több mint bruttó 71500... Ráadásul 6 órás/heti 30 órás munkaidővel. Mi vele a baj? 8 órában az bruttó 96000 lenne.
2009. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy tényleg pénztárost kerestek ennyi pénzért? És miért csak 6 órára? Nem csak takarítónőt kerestek olcsó pénzért? Az előző válaszolók egyikének mióta van 40 % SZJA mostanában? Az már néhány éve volt. És miért vonták volna a maximumot?
2009. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mióta csak SZJA-t vonnak le? :) Nézz már rá a fizupapírodra! Ha kapsz esetleg adójóváírást, azt vond le, és rájössz, hogy a bruttódból kb 40%-ot vonnak le. A kérdezőnél nem játszik az adójóváírás, mert év közben kezdett el dolgozni azon a helyen. Vagy számolj utána:

[link]

(A nettóból vond le az adójóváírást, mert mint mondtam, jelen esetben nem jár, vagy valószinűleg nem adták oda)

2009. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem a nettó 58000 ftos fizummal van a baj, mert annyit fogok kézhez kapni.Hanem ezzel a három nap takarítással(festeni kellett,wcét pucolni, döglött madarakat eltüntetni stb.)NEM, nem vagyok finnyás, megcsináltam, hogy legyen munkahelyem és végre kinyithassák.De én akkor is keveslem ezt a pénzt.Mert még a diákmunkánál is a legkisebb órabér 411 ft és ez a minimál órabér.A minimálbért nem lehet megadóztatni szerintem.Amúgy meg a többi munkatársamnak is össze vissza küldték a pénzt, valaki csak 6 órát dolgozott és 5300 ftot kapott.
2009. máj. 12. 16:06
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg már elküldtek, szóval nyugodtan tudok reklamálni, nem fognak kirúgni.:))Azért küldtek el minden dolgozót, mert előre láthatólag nem engedik megnyitni a helyet és a főnök begurult.
2009. máj. 12. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!