Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő munkanélküliként...

Pályakezdő munkanélküliként fizetik a TB-met?

Figyelt kérdés

mert ugye jövedelmem nincs és így hogy tudnám kifizetni azt a havi ~5000Ft-ot, jó persze a szüleim fizetik, de ha van más megoldás...

meg pl. máv honlapján olvastam, hogy 26 év alatt péntek/szombat/vasárnap 50%-os jegyel lehet utazni. Ez igaz?


2011. nov. 15. 00:25
 1/9 A kérdező kommentje:
pályakezdőként egyáltalán van értelme beregisztrálni a munkaügyi kp-ba?
2011. nov. 15. 00:32
 2/9 anonim ***** válasza:

- nem sok

- nem fizeti senki

2011. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mávnál 33%-os kedvezmény van tudtommal.

A tb-t pedig miért kéne bárkinek fizetni? Aki végzett a sulival, az már tud dolgozni, és ha egy kicsit is előrelátó, akkor már 3-4 hónappal korábban elkezdett állást keresni, hogy ne legyen sokáig munkanélküli.

2011. nov. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én úgy voltam, hogymindig nagy szerencsém volt a munkával, egyből találtam diákmelót ha kellett, most meg úgy vagyok, hogy szeptembertől elvileg megyek tanulni, szóval csak addig kellene valami.
2011. nov. 15. 03:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Az egyik ok amiért nem találok munkát, hogy nem érdekel, amit tanultam, vagyis csak papíron vagyok az, ami. Szóval egy interjún egyből kiderül, hogy mennyire alkalmatlan vagyok erre a pályára.

Másrészt meg most durván kijött rajtam a pánikbetegség és teljesen agorafóbiás lettem, így még nehezebb a dolog.

2011. nov. 15. 04:03
 6/9 anonim ***** válasza:
ha rászorulsz az önkormányzat fizeti a tb-t viszont bármikor hívhatnak közmunkára(legalábbis nálunk így van).
2011. nov. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A közmunkáért adnak fizut?
2011. nov. 15. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Adnak, bár nem sokat. De ha agorafóbiás vagy, akkor nehéz eset, mert a közmunkát el kell fogadnod, és ha ki akarnak küldeni havat lapátolni, az ciki.
2011. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na ja...:/
2011. nov. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!