Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális ez az EU-s tanári...

Reális ez az EU-s tanári fizetéseket ábrázoló diagram?

Figyelt kérdés

[link]


A második diagram érdekel, ami a 7. oldalon van, és a "Monthly gross salaries, secondary school teachers" címet viseli.

Itt bruttó értékben vannak felsorolva az EU-országok tanári fizetései a karrier kezdetén és végén.


Eszerint Magyarországon havi 500 EUR a kezdet, tehát kb 150 ezer Ft, és nyugdíj előtt kb 1000 EUR, azaz 300 ezer Ft. BRUTTÓban!

Az első helyen Németország áll, 2800 EUR kezdettel, és 4200 EUR csúccsal. Ez kb 854 000 és 1 282 000 Ft-nak felel meg.

Ebből a németországi fizetésből mennyi jön le, amit ők nettóban kézhez kapnak?

Mert pl itthon ha jól tudom egy pályakezdő kb 100 ezret keres, azaz kb 50 ezret levonnak a bruttó összegből.

És mire elég egy németországi tanári fizetés, az a bruttó 2800 és 4200 EUR?


2011. nov. 6. 10:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg még a 9. oldalon található vásárlóerő-paritásban mérhető keresetek, bár ezt pontosan nem értem, mit is jelent.
2011. nov. 6. 10:54
 2/4 Click0218 válasza:
14%
Irreális ugyanis tele van a sajtó, hogy egyszerűen röhej a magyar oktatás. Akkor mire fel kell nekik ez a fizetés? Én pont, hogy csökkenteném a tanárok fizetését. Arra nem képesek, hogy megfegyelmezzék a diákot. A tanároknak nem pénzt inkább órákat kellene adni abból, hogy hogyan tudná a diák figyelmét lekötni az órájával. Ma már nagyon kevés a jó tanár. Tudnék említeni egy olyan iskolát pl.Nyíregyházán ami teljesen el van szállva magától, holott olyan idétlenek a tanárjaik, hogy egy óvodásnak több esze van. De írhatnék még nagyon sokat és száz szónak is egy a vége. A TANÁROKNAK L**ASZT ÉS NEM FIZETÉS EMELÉST!!!!!!!!!!!
2011. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zoocox válasza:

A leírás szerintem nem reális. Az én feleségem 3 diplomás 3 szakos tanárnő. Hat (6) év munkaviszonnyal bruttó 13700 ft a havi keresete. A többire nincs rálátásom, de a neten böngészhetsz. Vannak reális adatok.


Tisztelt Click0218!

Nem tudom hány éves vagy, de biztos, hogy nem elég érett gondolkodású. A fent említett 3 diplomához (Eger, Pécs, Székesfehérvár)már bizonyos mértékű tudás, elhivatottság tartozik. A fizetés, mint a legtöbb szakmában a külföldi keresetekhez képest alulfizetett. A tanári nagyon.

Alapigazság amit mindenki elfelejt: Látom te is. A tanárnak az a dolga, hogy tanítson, a szülőnek meg az, hogy neveljen, mert fegyelem nélkül nincs tanulás, és ha fegyelmezéssel megy el az idő, akkor szevasz. Sajnos a mai felgyorsult világban a szülők különféle okokra hivatkozva nem figyelnek a gyerekre. Ezen kell változtatni. A tudás megvan a tanároknál abban biztos lehetsz.

2011. nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zoocox válasza:
137000 ft
2011. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!