Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tartjátok igaszságtalannak...

Nem tartjátok igaszságtalannak hogy akik életeket mentenek (pl ápoló vagy mentőápoló) aziok 100ezer alatt keresnek, akik meg csak ülnek a parlamentbe nap mint nap kapjak a millios fizetéseket? ,

Figyelt kérdés
én ezt olyan igaszságtalannak tartom.. aki lop csal hazudik kapja a milliokat, aki jót tesz, a népért dolgozik kőkeményen meg kb 0-t kap.. miért nincsenek megbecsülve rendesen az egészségügyben dolgozok?
2009. nov. 10. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Mert ez magyarisztán. Akik lopnak csalnak hazudnak becsapják a rendesen dolgozó embereket azok élnek jól, ők hozzák azokat a törvényeket amik nekik kedvezőek.

Ezért menekül innen minden normálisan gondolkozó és dolgozó ember.

2009. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

1. ez hívják vegytiszta demagógiának. annak, hogy mennyit keres egy ápoló és mennyit keres egy politikus semmi köze egymáshoz. Ez kb. olyan, mintha azt néznéd, hogy mennyibe kerül egy fürt szőlő és mennyi egy kiló hús. Kaja-kaja, de ezen túl semmi közük egymáshoz.


2. arra, hogy a politikusok csalnak, lopnak, hazudnak az a megoldás, hogy olyat kell odarakni, aki ezt nem teszi. ez választói felelősség. a te és a többi ember felelőssége. ezen te tudsz változtatni.


3. ha a magyar emberek rendesen fizetnék az adójukat (nem lopnának, csalnának, hazudnának), akkor az áplók fizetésére is több jutna. meg minden másra is.


4. ezeket leszámítva tök igazad van.

2009. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az a baj, hogy csak olyanok mennek politikusnak akiket csak a saját érdekeik hajtanak és nem az ország maga.Persze elhiszem,hogy nehéz gazdasági fellendülést létrehozni,de könyörgöm, annyi jól működő ország van a világban, miért nem veszünk róluk példát?
2009. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
szerintem igenis jol keres egy ápoló/nö ! megvan neki a havi 4 - 500000 ft , igen ÖTSZÁZEZER FORINT , szerinted a semmiért vakarják ki az embert a kakiból meg szakadnak meg a 120 kilos betegek emelésétöl , az akkár 40-50 kilos apolónők ??? Hidd el van ott pénz a zsebben !!!
2009. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ápolonő vagyok.. és kedves itolsó nagy hüly*ség amit irtál... nincs havi ÖTSZÁZERE forintos keresetük.. ezt elhiheted nekem.. 100 ezer felett én sohase vittem haza...
2009. nov. 11. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám több, mint 25 éve lelkiismeretes tanítónő, nettó 100ezret keres, év végén úgy néz ki, mint akivel a padlót mosták volna fel, miután hazajön a suliból, pihen 1 órát maximum, ha mennie kell valahova, azt intézi, aztán készül még este 8-9-10-ig másnapra, de volt, hogy éjfélkor került ágyba, mert addig még dolgozott, volt, hogy szenteste írta a szöveges értékelést. A szemtelen, neveletlen diákok ott rúgnak bele, ahol akarnak, ha rászól, a szülő pereli az iskolát, nyáron ott a napközis tábor, ami kötelező, augusztusban már bent kell lenni a suliban, de egész nyáron bármikor hívhatják, ha beteg, rászólnak, hogy ne lógjon, ha komoly baja van, és látják, hogy nem bír a saját lábán állni, akkor is, bele van fáradva, de még így is lelkiismeretesen készül.

Hasonló a ti helyzetetekhez, kérdező, hiszen a közalkalmazottakról beszélünk, és közoktatásban, közegészségügyben nincs megfizetve a rengeteg munka. Én mondjuk nem adok hálapénzt, mert nekem sincs miből, és volt nagyon rossz tapasztalatom, amikor adtunk (illetve a szüleim adtak) és mégis elszúrták a kezelést. Igen, fontos lenne ezt a közszférát is jobban megbecsülni, mert akinek lehetősége van, elmegy privát szférába, vállalkozik, vagy megy külföldre, ahol megbecsülik (keresztanyám is így ment ki, ő orvos, itthon hozzád hasonlóan keresett, de ott a kisfia, akit egyedül nevel, 4 éve vannak kint, és lakást tudott venni, és végre nem nyomorog, de ő jókor vett észre egy pályázati lehetőséget, szerencséje volt).

2009. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az élet lehet, hogy nem igazságos?
2009. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
19:12 uhh nagyon meglepődtem! hol élsz h 4-5 százezer? aham. anyám is ápolónő úgy 25 éve. dolgozott már pszichiátrián, kórházban, most idősek otthonában. ez egy magán otthon és igen 120 kilós fekvőket gondoz de még így is csak max 130-at keres. max! 4-5? pff aha, jó lenne :D
2010. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem akkor sem mondja meg , hogy nem keresnek az ápolok meg az orvosok ! csak a szülész orvosnak adunk pénzt kb 100000ft csak én adtam , azt a többi páciense ?! a körzeti orvosomnak ott sorakoznak a boritékban a hála pénzek ! Szóval ne ...
2010. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hkt78 válasza:
100%

Mélyen igazságtalannak tartom. Én 99'-ben végeztem ápolóként és akkor 31000 Ft-ot ajánlottak fel a gyerekintenzív osztályon ha suli után vissza mennék dolgozni. Nem tehettem meg mert már addigra volt gyerekem és az a pénz akkor is a semmire volt elég. Helyette a reklámiparba mentem havi 4-5x annyiért. Aztán úgy hozta a sors, hogy hollandiába költöztem és itt már csakis a szakmámban akarok dolgozni, mivel én még azért tanultam ápolónak, mert szerettem az embereken segíteni, de úgy érzem hogy igenis megérdemlik az egészségügyi dolgozók a társadalmi megbecsülést és megérdemelnék az ezzel járó normális fizetést is! Idekint még az érettségimet vizsgálják addig csak segédápolóként dolgozhatok, de már így is a netto fizetésem 390000 ft. Az tény, hogy idekint sem számít kiemelkedő fizetésnek az ápolók bére, de nyugodt életet biztosíthat még úgyis, hogy a lakbér elég magas. Azonban az élelmiszerek és egyéb dolgok bizony olcsóbbak a magyar áraknál. Úgy gondolom, hogy a politikusok akiket "választunk" vagyis csak választhatunk nem megfelelően kezelik a gazdaságot Mo-n. Mi pedig nem ismerhetjük őket eléggé, hogy biztosan tudhatnánk igen ő nem egy csaló és csak a saját zsebére játszik. Sőt a legtöbbször mégcsak nem is nekünk a kisembereknek hoznak jó döntéseket vagy törvényeket. Az meg, hogy nem az egészségügyet tartják a legfontosabbnak helyre rakni azért van, mert ők természetesen a legjobban felszerelt kórházakban és magán vagy külföldi praxisokban kezeltetik magukat és a család tagjaikat. Ezért nem veszik észre a betegek fejére hulló vakolatot, a felszerelés hiánnyal küzdő kórházakat mentőket. Sajnos az is igaz, hogy a kórházak felső vezetői sem kezelik megfelelően a rájuk bízott pénzeket és bizony a saját jutalmuk kiosztása néha elöbbre van az eszközök beszerzésénél vagy éppen az ápolók fizetés emelésénél vagy munkahely bővítésnél amivel az alul fizetett emberek terheltsége kisebb lehetne. Én ezért próbálok itt kint boldogulni, de sajnos még a magyar közintézmények ide kint is beleszólnak az életembe, mert az EEKH a határidőn túl nyújtja az igazolások kiadását és plusz költségeket kér, majd mivel többször piszkáltam őket ezért szakmaitlan és hiányos indoklású határozatot hozott. Így most az EBF felettes szervnél fellebbeztem és bepanaszoltam őket, akik szintén többszázezres fizetést visznek haza és nem valami sok munkát végeznek az ügyfélfogadásuk heti 20 alatt van. Hát ezért vették el a kedvem Mo-n az ápolói munkától anno.

Ja és az itteni körülmények sem tökéletesek, de lényegesen jobbak 1 ápoló max 6-8 beteggel foglalkozik és heti 36 órát dolgozik amiben benne van az összes szünet is! Sajnos az a szomorú a kapitalista világban, hogy nem értékeli a legfontosabbakat, oktatás, egészségügy stb... csak azt ami pénzt és hatalmat termel, bár ha besokalnak az emberek nem tudom ki fogja majd a beteg üzletembereket ápolni vagy a gyerekeiket oktatni.

Bár az én nézetemben szinte minden szakma egyenlően fontos, mert az orvos nem tud meg lenni ápoló nélkül, az ápoló oktatás nélkül a tanár kenyér nélkül, a pék ruha nélkül a szabó olló nélkül a vasipari munkás tej nélkül, a mezőgazdász eke nélkül az asztalos.... és példáúl ha nem lennének a társadalomban meg nem becsült csak lenézett "kukás"-ként emlegetett emberek akkor mindenkit megenne a szemét! Ezért szerintem sokkal inkább mindenkinek közel azonos fizetéssel kéne rendelkeznie.

2010. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!