Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor be vagyok jelentve...

Most akkor be vagyok jelentve vagy nem?

Figyelt kérdés

Szerződésem meg tb.-m is van. Nyolc órával vagyok bejelentve. De a főnököm nem hajlandó banki átutalással oda adni a fizetésem. Azt mondta mert nehéz időket élünk. De akkor ha netán hitelt kéne felvennem akkor nem fogok tudni egy fillért se felvenni, és ezt fel is hoztam neki. Erre mondta, hogy akkor szóljak neki és kapok egy munkáltatóit. De most miért nem lehet folyószámlára tenni a pénzem? Állítólag sima munkáltatóival nem érek semmit.

Lehet hogy akkor be se vok jelentve?


2011. nov. 1. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha neked ennyire fontos, akkor mindig amikor megkapod a pénzt, egyszerüen beteszed a bankba!


Azt, hogy be vagy-e jelentve nem tudom, de ha megvan a szerződésed és a tb is fizetve van, akkor valószinüleg igen.

2011. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a legnagyobb gond ott kezdődik, hogy nem a bejelentett bérét keresi, mert az a minimálbér lehet.... ezért nem akar utalni
2011. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 King of Reptoids válasza:

Ez egy paradoxon ! Ha vanszerződésed, akkor még nem biztos hogy be vagy jelentve, mert lehet a formai követelményekneknem felel meg, de ha ad igazolást akkor valószínű be is jelentett. Nézz utána, de sztem bejelentett.


A cégeknek egyszerűbb átutalással fizetnie, mert így több kp-je lehet, ennek ellenére nem értem az aggályait.

2011. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hogyan tudom megnézni hogy valóban be vagyok e jelentve?

Az összes adatomat elkérték, és a szerődésben is ez van.

Akkor ha mégse vagyok bejelentve, akkor még szerződés szegésért is fel nyomhatom a munkaügyiseknél?


De ha saját magam utalom a pénzt egy számlára akkor az látszik is. Vagyis a bank tudja hogy nem a cég utalta hanem én, és állítólag ez se ér semmit. :-(

2011. nov. 1. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A banknak csak az kell, hogy rendszeresen megtörténjen az utalás. Hogy azt ki küldi, neki teljesen mindegy!
2011. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm! :-)
2011. nov. 1. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!