Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be vagyok jelentve vagy nem?

Be vagyok jelentve vagy nem?

Figyelt kérdés
Már három hetet dolgoztam egy cégnél alkalmiként, de tegnap eljöttem mivel nem fizetett ki rendesen. Ő azt mondta, hogy már múlt héten szerdán bejelentett hivatalosan, de nem írtunk semmilyen szerződést. A munkaügyi központban pedig azt mondták, hogy még regisztráltként bent vagyok a rendszerben. A főnök utólagosan akarja aláíratni velem a szerződést. Hova jelentett be, ha alá írom akkor megszűnik a regisztráltságom, mit tehetek?
2011. ápr. 19. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezt neked kell eldönteni.

nem voltál bejelntve sehova sem. utólag nem hiszem hogy bejelnthetne.

ha nem is fizetett ki akkor egyáltalán ne írj alá semmit. hagyd ott.

tanulság hogy addig ne kezdj munkát míg egy munkaszerzödést nem írsz alá. mert ha így nem jelent be vagy nem fizet már mehetsz is a munkaügyi felügyeletre.

2011. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dolgozót a munkába állás előtt be kell jelenteni elektronikus úton az APEH felé (most már NAV) Utólagos bejelentés nem létezik.

A bejelentésről ebev nyugtát kap a bejelentő, kérd el azt bizonyítékként, hogy be vagy-e jelentve.

Ha az álláskeresőként regisztráltságod alatt munkaviszonyt létesítesz, azt be kell jelentened a munkába állás előtt a munkaügyi központnak.

Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni a biztosítási jogviszonynál, hogy milyen jogon vagy biztosított (be vagy-e jelentve a céghez). Viszont ilyen rövid idő alatt (nincs egy hete sem, hogy állítólag bejelentettek) nem biztos, hogy feldolgozták és átvezették az adatokat, ezért ebből nem tudhatod biztosan, hogy bejelentettek-e.

Ha viszont arra gondolt, hogy alkalmi (egyszerűsített) foglalkoztatásra jelentett be (előre bejelenthet, maximum 5 nap egybefüggő időszakra), akkor nincs munkaviszonyod, az ügyfélkapun sem látszik, és munkaszerződés sem kell hozzá.

2011. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen alkalmira volt szerződés, de a rendes munkaviszonyról nem. Így nem értem, hogy hogyan tudott bejelenteni amikor nem is írtunk szerződést.Tehát utólagosan megírt szerződéssel már nem tud bejelenteni? Szeretném ha megmaradna a regisztráltságom a munkaügyi központban mivel van munkahely ahol ez a támogatás miatt számít.
2011. ápr. 19. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Magához a bejelentéhez nem kell a munkaszerződés, csak a munkavállaló adatai.

Ha valóban bejelentett, akkor utólag akarja megcsinálni a munkaszerződést. Elméletileg a munkaviszony létrejöttéhez kell az aláírt munkaszerződés. Ő viszont érvelhet a ráutaló magatartással (dolgoztál nála), úgyhogy ha perre mennétek, eltartana egy ideig.

Alkalmira is be kell jelentenie az APEHhoz elektronikusan (2010. áprilisától)

Tisztázd vele, hogy mire jelentett be, egyszerűsített foglalkoztatásra, vagy munkaviszonyra. És kérd el a bejelentő lapot (a bejelentő lapot és az ebev nyugtát a mi könyvelőnk kérés nélkül adja minden dolgozónak)

2011. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg bejelentett, az a munkaügyi hivatal rendszerében is idővel megjelenik. Van némi csúszás ezeknél a hivataloknál. Én pl. magam után fizettem a tb-t, aztán februárban elkezdtem dolgozni, még abban a hónapban rendesen be is jelentettek, és most áprilisban kaptam csak értesítést az APEH-tól, hogy február 1-től fizetik utánam a tb-t, én már ne fizessem. Nem megy itt semmi egyik napról a másikra.
2011. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!